Morskie święto w Szczecinie

Startują "Żagle 2022". Pierwsze jednostki już w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-08-18 18:18

Trwa ostatnie odliczanie do największej imprezy plenerowej w Szczecinie. "Żagle 2022" zaczynają się w piątek, 19 sierpnia i potrwają trzy kolejne dni. Przy nabrzeżach zacumują żaglowce i okręty, a bulwary zapełnią się ludźmi. Pierwsze jednostki pływające dotarły już do Szczecina.

Joanna Saturna i ORP Iskra już w Szczecinie

W środę po południu do Szczecina przypłynął żaglowiec Joanna Saturna, który zacumował przy Nabrzeżu Pasażerskim. W czwartek wczesnym popołudniem przy Bulwarze Chrobrego zacumował ORP Iskra. Dołączyły do nich również m.in. Generał Zaruski, Bonawentura i Victoria. To jednak dopiero początek. Kolejne jednostki pojawią się w piątek i pozostaną w Szczecinie przez cały weekend. Wśród nich będzie m.in. Gorch Fock, piękny żaglowiec, który został pieczołowicie odrestaurowany za rekordową sumę 135 mln euro. Jego przybycie planowane jest w piątek około godz. 11:00. Łącznie przy szczecińskich nabrzeżach zacumuje około 20 okazałych jednostek pływających.

Czytaj też: "Żagle 2022" w Szczecinie bez mostu pontonowego. Będzie trudniej, ale bezpieczniej

Startują Żagle 2022. Pierwsze żaglowce zacumowały w Szczecinie

"Żagle 2022" w Szczecinie

"Żagle 2022" to również szereg imprez towarzyszących. Na głównej scenie wystąpią gwiazdy polskiej muzyki: Patrycja Markowska, Viki Gabor czy Grzegorz Hyży. Wiele muzycznych doznań zapewni V Festiwal Orkiestr Dętych. Odwiedzający teren imprezy będą mogli wziąć udział w Jarmarku pod Żaglami. Będzie to również okazja do odwiedzenia Strefy Piw Kraftowych przy ulicy Admiralskiej. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: www.zagle.szczecin.eu.

Czytaj też: Tak się kiedyś wypoczywało nad morzem! Zobacz wyjątkowe zdjęcia sprzed prawie 70 lat! [GALERIA]

Sonda
Czy Szczecin jest prawdziwie "morskim" miastem?
Nasi Partnerzy polecają