Szpital w Stargardzie

i

Autor: Google Street View

Stargard: Szpital w poważnych TARAPATACH. Wszystkiemu winny KORONAWIRUS

2020-09-07 22:56

Szpital w Stargardzie znów znalazł się w poważnych kłopotach. Wszystkiemu winna jest epidemia koronawirusa. Dyrektor placówki wystosował apel o wsparcie.

Potrzebne są środki ochrony indywidualnej takie jak kombinezony, maseczki, fartuchy, płyny do dezynfekcji, a także pieniądze na ich zakup.

"Szpital regularnie uzupełnia zapasy, jednak chcąc zapewnić pełne dalsze bezpieczeństwo w okresie przewidywanej kolejnej fali wzrostu transmisji koronawirusa, konieczne jest wygospodarowanie kolejnych, znaczących środków finansowania na zakup powyższych środków" - czytamy w apelu podpisanym przez Krzysztofa Kowalczyka, dyrektora Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stargardzie.

Pomimo, iż od drugiej połowy roku placówki otrzymują od Narodowego Funduszu Zdrowia dodatkowe środki, to wciąż za mało, by zapewnić prawidłowe funkcjonowanie w trudnym czasie epidemii.

"Każda pomoc z Państwa strony jest teraz dla naszego szpitala wyjątkowo potrzebna i ważna, bo przyczynia się wprost do wzmocnienia poziomu bezpieczeństwa pacjentów SPWZOZ w Stargardzie, personelu, jak i mieszkańców powiatu stargardzkiego" - podkreśla dyrektor szpitala w dalszej części swojego apelu.

Osoby, które chciałyby wesprzeć finansowo stargardzki szpital, mogą wpłacać pieniądze na specjalnie dedykowany numer konta – 70 1130 1176 0022 2031 5920 0006. W tytule przelewu należy wpisać: Darowizna na cele statutowe.

Uwaga, koronawirus! Ogarniasz te zasady? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Maseczki obowiązkowo trzeba nosić w sklepach i galeriach handlowych. Prawda czy fałsz?
40 dni uwięzienie na kwarantannie. Dziadek z koronawirusem nie może brać chemioterapii
Nasi Partnerzy polecają