Sokoły z Polic mają pierwsze pisklęta

i

Autor: YouTube / Azoty Police Gniazdo

Sokoły z Polic zostały rodzicami. Pola i Pol mają już dwójkę piskląt

2021-04-22 9:07

Są już dwa, trzecie pisklę to tylko kwestia czasu. Sokoły wędrowne, które zamieszkują na kominie Zakładów Chemicznych Police, zostały rodzicami. Ich losy można obserwować przez 24 godziny na dobę, dzięki kamerze zainstalowanej w gnieździe zamontowanym 80 metrów nad ziemią.

Pola i Pol to sokola rodzina, która jest dobrze znana nie tylko mieszkańcom Polic. Dzięki kamerom zainstalowanym w gnieździe, codzienne życie ptaków można obserwować z każdego zakątka Ziemi. W tym roku samica złożył trzy jajka, z którego, po około miesiącu wysiadywania, w środę wykluło się pierwsze pisklę, drugie przyszło na świat w czwartek rano. Wszystko wskazuje na to, że trzeci potomek to już tylko kwestia dni lub nawet godzin.

Zobacz też: Strażacy z Dolic uratowali życie borsukowi. Ten widok chwyta za serce!

Młode sokoły pozostaną ze swoimi rodzicami przez kilka tygodni. Samodzielne staną się na początku lata i wtedy będą mogły opuścić gniazdo.

Gniazdo w Policach istnieje już od 16 lat. Sokoły wędrowne osiedliły się w Policach za sprawą Stowarzyszenia na rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” z Włocławka. Obecnie w całej Polsce jest kilkanaście podobnych gniazd. Transmisję można śledzić przez całą dobę na stronie www.peregrinus.pl/pl/police. Tam też miłośnicy ptaków wymieniają się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą na temat tych drapieżnych ptaków.

Zobacz też: IKEA w Szczecinie coraz bliżej. Czy to wyraźny ZNAK, że otwarcie już wkrótce? [ZDJĘCIA]

Strażacy z Gościna uratowali życie jeleniowi