Śmierć 18-letniej Magdy. Psychiatra opiniujący morderców i gwałcicieli nie może tego zrozumieć

2021-06-08 21:25 Michał Michalak
Śmierć 18-letniej Magdy. Psychiatra opiniujący morderców i gwałcicieli nie może tego zrozumieć
Autor: Domin Śmierć 18-letniej Magdy ze Świnca pod Kamieniem Pomorskim nie przestaje zmuszać do refleksji coraz szerszego grona osób. Biorąc uwagę, że oskarżony o zabicie dziewczyny jest Dawid J., który pierwszą podobną zbrodnie popełnił, mając 14 lat, wiele osób zadaje sobie pytanie, czy śmierci 18-letniej Magdy można było uniknąć. Głos w tej sprawie postanowił zabrać psychiatra Jerzy Pobocha, który opiniował morderców i gwałcicieli

Śmierć 18-letniej Magdy ze Świnca pod Kamieniem Pomorskim nie przestaje zmuszać do refleksji coraz szerszego grona osób. Biorąc uwagę, że oskarżony o zabicie dziewczyny jest Dawid J., który pierwszą podobną zbrodnie popełnił, mając 14 lat, wiele osób zadaje sobie pytanie, czy śmierci 18-letniej Magdy można było uniknąć. Głos w tej sprawie postanowił zabrać psychiatra Jerzy Pobocha, który opiniował morderców i gwałcicieli.

Śmierć 18-letniej Magdy. Psychiatra, który opiniował morderców i gwałcicieli, nie może tego zrozumieć

Śmierć 18-letniej Magdy ze Świńca pod Kamieniem Pomorskim to zbrodnia, której można było uniknąć? Domniemany zabójca nastolatki Dawid J. już jako 14-latek zgwałcił i zamordował inną dziewczynę, ale w związku z tym, że dopuścił się tego, nie mając ukończonych 15 lat, nie był sądzony jako osoba dorosła. Ostatecznie wyszedł na wolność w wieku 20 lat.

Jak informuje uwaga.tvn.pl, głos w sprawie śmierci 18-letniej postanowił zabrać doktor Jerzy Pobocha, psychiatra, który opiniował wielu morderców i gwałcicieli.

- Na podstawie tego pierwszego przestępstwa i kolejnych jego zachowań istniało wysokie prawdopodobieństwo, że popełni podobny czyn w przyszłości. To są osoby, które nie mają moralnych uczuć, moralnych zahamowań. Druga rzecz to trudności w hamowaniu popędu seksualnego. To wszystko razem powoduje, że ten człowiek tak jest zaprogramowany - mówi lekarz cytowany przez uwaga.tv.pl.

Czytaj też: Tajemnicze zjawisko nad Szczecinem. Potężny rozbłysk rozświetlił niebo [WIDEO]

Śmierć 18-letniej Magdy - zabrakło prognozy kryminalistycznej dla domniemanego sprawcy?

Jak informuje uwaga.tvn.pl, zdaniem psychiatry w przypadku takich ludzi jak Dawid J., który jest oskarżony o doprowadzenie do śmierci 18-letniej Magdy, ważna jest odpowiednia prognoza kryminalistyczna i regularne badania.

- Jestem zbulwersowany, że doszło do takiej sytuacji. Przecież to było wiadomo, że wcześniej czy później on coś takiego zrobi. Ci ludzie muszą być monitorowani, muszą być nadzorowani. Muszą się kontaktować z lekarzem, psychoterapeutą, kuratorem itd. Trzeba sobie jasno powiedzieć, czy lepiej jest, żeby on był w jakimś sensie izolowany, co zrobiono dla pedofilów, czy lepiej jest czekać i liczyć, że może nie zabije. Nie może tak być, nie ma bardziej chronionego dobra jak zdrowie i życie - mówi Pobocha cytowany przez uwaga.tvn.pl.

Czytaj też: Szczecin. Kruszwil oskarżany o pobicie 66-latka. Youtuber: To nie ja!

Morderstwo na zlecenie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE