Śmierć 18-letniej Magdy. Psychiatra opiniujący morderców i gwałcicieli nie może tego zrozumieć

i

Autor: Domin Śmierć 18-letniej Magdy ze Świnca pod Kamieniem Pomorskim nie przestaje zmuszać do refleksji coraz szerszego grona osób. Biorąc uwagę, że oskarżony o zabicie dziewczyny jest Dawid J., który pierwszą podobną zbrodnie popełnił, mając 14 lat, wiele osób zadaje sobie pytanie, czy śmierci 18-letniej Magdy można było uniknąć. Głos w tej sprawie postanowił zabrać psychiatra Jerzy Pobocha, który opiniował morderców i gwałcicieli

Śmierć 18-letniej Magdy. Psychiatra opiniujący morderców i gwałcicieli nie może tego zrozumieć

2021-06-08 21:25

Śmierć 18-letniej Magdy ze Świnca pod Kamieniem Pomorskim nie przestaje zmuszać do refleksji coraz szerszego grona osób. Biorąc uwagę, że oskarżony o zabicie dziewczyny jest Dawid J., który pierwszą podobną zbrodnie popełnił, mając 14 lat, wiele osób zadaje sobie pytanie, czy śmierci 18-letniej Magdy można było uniknąć. Głos w tej sprawie postanowił zabrać psychiatra Jerzy Pobocha, który opiniował morderców i gwałcicieli.

Śmierć 18-letniej Magdy. Psychiatra, który opiniował morderców i gwałcicieli, nie może tego zrozumieć

Śmierć 18-letniej Magdy ze Świńca pod Kamieniem Pomorskim to zbrodnia, której można było uniknąć? Domniemany zabójca nastolatki Dawid J. już jako 14-latek zgwałcił i zamordował inną dziewczynę, ale w związku z tym, że dopuścił się tego, nie mając ukończonych 15 lat, nie był sądzony jako osoba dorosła. Ostatecznie wyszedł na wolność w wieku 20 lat.

Jak informuje uwaga.tvn.pl, głos w sprawie śmierci 18-letniej postanowił zabrać doktor Jerzy Pobocha, psychiatra, który opiniował wielu morderców i gwałcicieli.

- Na podstawie tego pierwszego przestępstwa i kolejnych jego zachowań istniało wysokie prawdopodobieństwo, że popełni podobny czyn w przyszłości. To są osoby, które nie mają moralnych uczuć, moralnych zahamowań. Druga rzecz to trudności w hamowaniu popędu seksualnego. To wszystko razem powoduje, że ten człowiek tak jest zaprogramowany - mówi lekarz cytowany przez uwaga.tv.pl.

Czytaj też: Tajemnicze zjawisko nad Szczecinem. Potężny rozbłysk rozświetlił niebo [WIDEO]

Śmierć 18-letniej Magdy - zabrakło prognozy kryminalistycznej dla domniemanego sprawcy?

Jak informuje uwaga.tvn.pl, zdaniem psychiatry w przypadku takich ludzi jak Dawid J., który jest oskarżony o doprowadzenie do śmierci 18-letniej Magdy, ważna jest odpowiednia prognoza kryminalistyczna i regularne badania.

- Jestem zbulwersowany, że doszło do takiej sytuacji. Przecież to było wiadomo, że wcześniej czy później on coś takiego zrobi. Ci ludzie muszą być monitorowani, muszą być nadzorowani. Muszą się kontaktować z lekarzem, psychoterapeutą, kuratorem itd. Trzeba sobie jasno powiedzieć, czy lepiej jest, żeby on był w jakimś sensie izolowany, co zrobiono dla pedofilów, czy lepiej jest czekać i liczyć, że może nie zabije. Nie może tak być, nie ma bardziej chronionego dobra jak zdrowie i życie - mówi Pobocha cytowany przez uwaga.tvn.pl.

Czytaj też: Szczecin. Kruszwil oskarżany o pobicie 66-latka. Youtuber: To nie ja!

Morderstwo na zlecenie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany