Tajemnicze zjawisko nad Szczecinem. Potężny rozbłysk rozświetlił niebo [WIDEO]

2021-06-08 18:51 Jacek Chlewicki
Tajemnicze zjawisko nad Szczecinem. Potężny rozbłysk rozświetlił niebo [WIDEO]
Autor: Pixabay Tajemnicze zjawisko nad Szczecinem. Potężny rozbłysk rozświetlił niebo [WIDEO]

W nocy z 2 czerwca na 3 czerwca mieszkańców Szczecina zaskoczył nagły rozbłysk, który pojawił się na niebie. Te tajemnicze zjawisko było widziane w różnych częściach miasta. Jego przyczyny ustalił "Głos Szczeciński". Okazuje się, że w Elektrowni Pomorzany nastąpiło zwarcie instalacji elektrycznej.

Wideo, na którym widać rozbłysk znajduje się w dalszej części tego artykułu. Co było jego przyczyną? Jak ustalił "Głos Szczeciński", 3 czerwca kilkadziesiąt minut po północy, w elektrowni nastąpiło zwarcie instalacji elektrycznej jednego z bloków energetycznych. Wszystko przez kunę, która przedostała się na szynoprzewody transformatora. - Zdarzenie nie miało wpływu na produkcję energii elektrycznej i ciepła w Elektrociepłowni Pomorzany, ponieważ zwarcie nastąpiło na instalacji niepracującego wówczas bloku - powiedziała "Głosowi Szczecińskiemu" Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. - Układ zabezpieczeń zadziałał prawidłowo, wyłączając transformator w trybie awaryjnym. Czytaj też: Na plaży zimniej niż w górskich kurortach. Co się dzieje z pogodą nad Bałtykiem?

IKEA w Szczecinie otwarta. Tłumy przed sklepem. Prezydent przeciął wstęgę
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE