Kruszwil oskarżany o pobicie 66-latka. Youtuber: To nie ja!

2021-06-07 17:24 bw
Kruszwil śmiertelnie pobił 66-latka? Mężczyzna zmarł. Patoyoutuber stanie przed sądem
Autor: Instagram Kruszwil śmiertelnie pobił 66-latka? Mężczyzna zmarł. Patoyoutuber stanie przed sądem

Youtuber Marek M., znany jako "Lord Kruszwil", stanie przed sądem. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych donosi, że autor kontrowersyjnych filmików w sieci miał uderzyć 66-latka pięścią w twarz. Mężczyzna zmarł kilka miesięcy po zdarzeniu. Wdowa po Edwardzie N. wniosła przeciw Kruszwilowi prywatny akt oskarżenia, bo jej zdaniem to właśnie atak na jej męża miał przyczynić się do tego, że jego stan zdrowia znacząco się pogorszył, co w efekcie doprowadziło do zgonu.

Spis treści

  1. Lord Kruszwil stanie przed sądem. Miał uderzyć pięścią Edwarda N.
  2. Żona Edwarda D. oskarża Kruszwila. Jej zdaniem przyczynił się do śmierci 66-latka
  3. Kruszwil zaprzecza. "Mam dowody, że to nie ja"
  4. Marek M., czyli Lord Kruszwil. Kim jest patoyoutuber?

Lord Kruszwil stanie przed sądem. Miał uderzyć pięścią Edwarda N.

Sąd w Szczecinie rozpatrzy prywatny akt oskarżenia przeciwko Markowi M., znanemu w serwisie Youtube jako "Lord Kruszwil". Chodzi o zdarzenie z 2 stycznia 2020 roku, kiedy mężczyzna miał wdać się w sprzeczkę z Edwardem N. podczas nagrywania filmiku w sklepie "Społem" w Szczecinie. 66-latek, który pomógł ekspedientkom w uporaniu się z młodym patoyoutuberem, miał zostać później przez niego zaatakowano. Marek M. miał wysiąść z auta przed odjechaniem z miejsca zdarzenia i uderzyć 66-latka pięścią w twarz. Edward N. upadł, stracił na chwilę przytomność. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych podał na Facebooku, że starszy mężczyzna skarżył się przez kolejne kilka dni na bóle głowy. Po kilku miesiącach, 9 maja 2020 roku, zmarł.

Żona Edwarda D. oskarża Kruszwila. Jej zdaniem przyczynił się do śmierci 66-latka

Żona Edwarda D. stawia zarzuty Kruszwilowi w prywatnym akcie oskarżenia. "Znałem tego starszego człowieka. I wiem, że po tym zdarzeniu jego stan zdrowia radykalnie się pogorszył, po czym zmarł. To, że nie dało się udowodnić, że miało to związek z doznanymi obrażeniami, nie może oznaczać akceptacji dla braku reakcji organów ścigania", mówi mec. Krzysztof Tumielewicz, pełnomocnik rodziny w rozmowie z serwisem szczecin.naszemiasto.pl. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział, że przystąpi do procesu w roli strony społecznej.

Kruszwil zaprzecza. "Mam dowody, że to nie ja"

W sieci pojawiło się nagranie, na którym Marek M. zaprzecza, że dopuścił się tego, co się stało. Kruszwil podkreśla, że "ma dowody", że to nie on jest sprawcą pobicia. "Opisane przez Was wydarzenia są nieprawdziwe i stawiają moją osobę w negatywnym świetle", skomentował sprawę youtuber na łamach szczecin.naszemiasto.pl.

Marek M., czyli Lord Kruszwil. Kim jest patoyoutuber?

Marek M. to 20-letni youtuber znany jako Lord Kruszwil. Zasłynął w internecie jako 16-latek, nagrywający ironiczne filmiki o tym, jak "prestiżowo" podrywać. Na Youtubie kąpał się w mleku, udzielał nietypowych "porad", jednocześnie bijąc po oczach bogactwem. Jego działalność przez lata szybko się zmieniła - filmiki o bogactwie zaczęły zastępować słynne "pranki" (żarty) i coraz głupsze nagrania, które w sieci zdobywały jednak dużą popularność. Kruszwil miał wielu fanów, ale mnóstwo osób go także krytykowało. Mimo tego Marek M. zarzekał się, że wcale nie jest "patoyoutuberem". Dziś jego popularność jest nieco mniejsza. 

Strajk pielęgniarek w Warszawie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE