Sklepy otwarte w Wielkanoc w Szczecinie. Gdzie zrobić zakupy 17 i 18 kwietnia?

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Sklepy otwarte w Wielkanoc w Szczecinie. Gdzie zrobić zakupy 17 i 18 kwietnia?

Sklepy otwarte w Wielkanoc w Szczecinie. Gdzie zrobić zakupy 17 i 18 kwietnia?

2022-04-13 8:26

Chociaż, tradycyjnie jak co roku, świąteczne stoły będą uginały się pod ciężarem jedzenia, nagle może się okazać, że czegoś brakuje i trzeba to natychmiast kupić. Gdzie można zrobić zakupy w Wielkanoc w Szczecinie? Podpowiadamy, jakie sklepy i placówki handlowe będą otwarte podczas świąt.

Wielkanoc 2022 wypada 17 kwietnia (niedziela), a poniedziałek wielkanocny 18 kwietnia. W związku z tym zdecydowana większość placówek handlowych w Szczecinie będzie nieczynna. Zamknięte będą wszystkie galerie handlowe, hipermarkety i supermarkety typu Lidl, Netto i Biedronka. Na szczęście, w razie "nagłych wypadków" niektóre małe sklepy będą otwarte.

W Szczecinie w tych dniach otwarte mogą być małe osiedlowe sklepy, w których za ladą może stanąć właściciel. Jak zwykle w dni świąteczne, będzie także czynna część sklepów sieci Żabka. Decyzję o otwarciu sklepu podejmą właściciele poszczególnych placówek. Zakupy będzie można zrobić także w sklepach znajdujących się na stacjach benzynowych.

Czytaj też: Zawieszone linie, rzadsze kursy. Komunikacja miejska w Szczecinie w okresie wielkanocnym

W Wielkanoc działać będzie większość lokali gastronomicznych. Podczas świątecznego spaceru z pewnością będzie można wstąpić do ulubionej kawiarni na kawę czy lody.

Warto też pamiętać, by w Wielką Sobotę (16 kwietnia) wybrać się na zakupy odpowiednio wcześnie, gdyż tego dnia sklepy będą pracować krócej niż w zwykłe soboty. Większość z nich zostanie zamknięta wczesnym popołudniem

Czytaj też: Ograniczą uciążliwe bodźce. "Cicha godzina" w zachodniopomorskim oddziale NFZ

Sonda
Czy planujesz skromniejsze święta Wielkanocne?
Jarmark Wielkanocny w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają