Ograniczą uciążliwe bodźce. Cicha godzina w zachodniopomorskim oddziale NFZ

i

Autor: Engin_Akyurt / CC0 / pixabay.com, Grzegorz Kluczyński Ograniczą uciążliwe bodźce. "Cicha godzina" w zachodniopomorskim oddziale NFZ

Ograniczą uciążliwe bodźce. "Cicha godzina" w zachodniopomorskim oddziale NFZ

2022-04-12 9:31

Światła zostaną przygaszone, a telefony i komunikaty głosowe wyciszone. W zachodniopomorskim oddziale NFZ zrobi się ciszej. Tak będzie w każdy wtorek między godziną 14:00 i 15:00. "Ciche godziny" zostają wprowadzone z myślą o osobach, które z przyczyn zdrowotnych są szczególnie wrażliwe na bodźce zewnętrzne.

W każdy wtorek, od godz. 14:00 do 15:00 w siedzibie głównej Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ przy ul. Arkońskiej panować będą specjalne warunki. Światła zostaną wygaszone lub przyciemnione, a telefony i komunikaty głosowe wyciszone. Dodatkowo rozmowy prowadzone przez pracowników i klientów oddziału NFZ powinny być w tym czasie prowadzone w sposób cichy i niezakłócający spokoju. To efekt wprowadzenia tzw. "cichej godziny".

Czytaj też: NFZ ma nowy punkt obsługi klienta. Formalności załatwimy również na Prawobrzeżu

- "Cicha godzina" to czas ograniczenia bodźców wzrokowych i słuchowych, których nadmierne natężenie jest szczególnie uciążliwe dla osób w spektrum autyzmu - tłumaczy Małgorzata Koszur z zachodniopomorskiego oddziału NFZ. - Osoby ze szczególnymi potrzebami oraz ich opiekunowie mogą także skorzystać z wydłużonego, 30-minutowego czasu obsługi w odizolowanym, wyciszonym pomieszczeniu.

"Cichą" wizytę podczas "cichej godziny" w oddziale NFZ można zarezerwować przez Internet lub dzwoniąc pond numer Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590.

Czytaj też: Zbadaj się i otrzymaj poradę. W siedzibie zachodniopomorskiego NFZ stanął Kiosk Profilaktyczny [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy wprowadzenie "cichej godziny" to dobry pomysł?
Morze krokusów i tłumy spacerowiczów na Jasnych Błoniach w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają