W siedzibie zachodniopomorskiego NFZ stanął Kiosk Profilaktyczny

i

Autor: Domin W siedzibie zachodniopomorskiego NFZ stanął Kiosk Profilaktyczny

Zbadaj się i otrzymaj poradę. W siedzibie zachodniopomorskiego NFZ stanął Kiosk Profilaktyczny [ZDJĘCIA]

Zdrowie mamy tylko jedno, dlatego, żeby cieszyć się nim jak najdłużej, bardzo ważna jest profilaktyka. Zdrowy tryb życia, odpowiednia dieta i regularne badania to podstawa. W tym celu, w sali obsługi klientów zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, został uruchomiony Kiosk Profilaktyczny.

Jest to specjalne stanowisko, w którym pacjenci mogą uzyskać od doradców niezbędne informacje dotyczące profilaktyki, zdrowia i publicznego systemu opieki zdrowotnej, a także wykonać bezpłatne pomiary.

W Kiosku Profilaktycznym można się zmierzyć, zważyć, sprawdzić skład masy ciała i indeks BMI, a także zmierzyć poziom ciśnienia tętniczego.

Czytaj też: Jesienne słodkości... zza więziennych murów. Tak wygląda resocjalizacja w Stargardzie

Doradca ds. profilaktyki i promocji zdrowia wskaże m.in. normy uzyskanych pomiarów w Kiosku Profilaktycznym, udzieli informacji o programach profilaktycznych realizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia. Doradca udzieli również informacji dotyczących Internetowego Konta Pacjenta i pomoże w zalogowaniu się za pośrednictwem profilu zaufanego, a także pomoże w uzupełnieniu ankiety do programu "Profilaktyka 40 Plus", dedykowanego osobom, które przekroczyły 40. rok życia. Pacjenci mogą również zaznajomić się z funkcjonalnością strony internetowej diety.nfz.gov.pl i otrzymać przykładowy plan żywienia.

Na bezpłatną konsultację można umówić się, dzwoniąc na Telefoniczną Informację Pacjenta 800 190 590 lub uzupełniając formularz na stronie internetowej zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Czytaj też: "Movember - Bieg z wąsem", czyli warto zadbać o zdrowie, nie tylko w listopadzie!

Sonda
Czy regularnie się badasz?
Jak przygotować się do badania krwi?
Nasi Partnerzy polecają