Siedmiometrowe platany już zdobią aleję Wojska Polskiego

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Drzewa są sadzone na odcinku między ul. Jagiellońską i pl. Zgody

Siedmiometrowe platany już zdobią aleję Wojska Polskiego. To ma być "zielony salon Szczecina" [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-04-28 13:03

To z pewnością nie są byle jakie sadzonki, tylko dorodne okazy. Można się już o tym przekonać, odwiedzając modernizowaną aleję Wojska Polskiego, gdzie pojawiły się już pierwsze nowe nasadzenia. A to dopiero jest początek "zazieleniania" śródmiejskiej alei.

Pierwsze drzewa pojawiły się już na odcinku między ulicą Jagiellońską i placem Zgody, gdzie prace drogowe są najbardziej zaawansowane. To platany klonolistne o wysokości minimum 7 metrów i obwodzie pnia minimum 40 cm. Wysokością dosięgają około drugiego piętra, a z biegiem czasu będą jeszcze wyższe. Ich sadzenie potrwa do końca tygodnia i obejmie 25 sztuk. To jednak dopiero początek nasadzeń na alei Wojska Polskiego. Drzew będzie zdecydowanie więcej.

Czytaj też: Wyrzucają śmieci do... ZABYTKU! Sensacyjne odkrycie!

Centrum Szczecina się zazieleni. Sadzą ogromne platany

- Istotną częścią prac na alei Wojska Polskiego jest zagospodarowanie terenu w postaci nasadzeń drzew i krzewów - tłumaczy Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Aleja Wojska Polskiego, na odcinku od placu Zwycięstwa do placu Szarych Szeregów, stanie się „zielonym salonem” naszego miasta.

Rozwiąż QUIZ: "Poniemieckie" czy współczesne? Czy wiesz, kiedy powstały te budynki w Szczecinie?

Docelowo na alei Wojska Polskiego pojawią się kolumnowe platany, charakterystyczne dla Szczecina magnolie oraz setki krzewów. Projekt zakłada liczne nasadzenia na całej długości blisko kilometrowej ulicy.

Przypomnijmy, kilka miesięcy temu wycięto kilkadziesiąt starych drzew, które kolidowały z inwestycją lub ich stan był już na tyle zły, że nie dało się ich uratować. Przeciwko wycince protestowało wielu mieszkańców.

Planowane zakończenie inwestycji to trzeci kwartał 2023 roku. Jej wartość to ponad 80 milionów złotych.

Czytaj też: Balkony z widokiem na... ścianę. Cała Polska śmieje się z osiedla w Szczecinie. Kto to wymyślił?! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy Szczecin jest zielonym miastem?
Nasi Partnerzy polecają