Seniorka ze Stargardu uwierzyła fałszywemu wnuczkowi. Kobieta straciła fortunę

i

Autor: sabinevanerp / CC0 / pixabay.com Seniorka ze Stargardu uwierzyła fałszywemu wnuczkowi. Kobieta straciła fortunę

Seniorka ze Stargardu uwierzyła fałszywemu wnuczkowi. Kobieta straciła fortunę

2022-04-13 10:42

Mimo licznych ostrzeżeń i apeli o wzmożoną czujność, starsi ludzie wciąż padają ofiarą przestępców, którzy bez żadnych skrupułów stosują coraz bardziej wymyślne sposoby na oszustwo. "Na wnuczka" czy "na wypadek" to wciąż najpopularniejsza metoda działania przestępców. 88-letnia mieszkanka Stargardu straciła w ten sposób oszczędności życia.

Niestety podszywanie się pod członków rodziny, których spotkało rzekome nieszczęście to wciąż najczęściej stosowana metoda, by pozbawić starsze osoby pieniędzy gromadzonych latami.

- Osoba przez telefon udaje młodą osobę z rodziny, niejednokrotnie płacząc do słuchawki i rozpaczając że stała się tragedia - tłumaczy podkom. Krzysztof Wojsznarowicz ze stargardzkiej policji. - Najczęstsza historia to wypadek drogowy, który ta osoba miała spowodować i aby nie trafić do więzienia pilnie potrzebuje pieniędzy. W tej historii często pojawia się drugi głos w słuchawce podający się za policjanta lub prokuratora, który potwierdza historię o wypadku.

Czytaj też: Szczecińska policjantka zareagowała w samą porę. Chwilę później mogło dojść do tragedii

W taki właśnie sposób, na początku kwietnia została oszukana seniorka ze Stargardu. Na telefon 88-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuczka, który pod legendą spowodowania wypadku, pilnie potrzebował pomocy.

- Mężczyzna poprosił o pieniądze na kaucję, by uniknąć więzienia - dodaje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz. - Seniorka straciła 14 tysięcy złotych.

Policjanci przypominają, by ostrzegać naszych najbliższych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy funkcjonariuszy policji.

- Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im jakichkolwiek pieniędzy, ani nie angażują postronnych osób do przeprowadzania „akcji” policyjnych. To mechanizm działania oszustów, dlatego w przypadku najmniejszych podejrzeń co do próby oszustwa, należy jak najszybciej poinformować policję o zaistniałej sytuacji.

Czytaj też: Były ukryte na prywatnym podwórku. Szczecińscy policjanci odzyskali cenne zabytki [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Ostrzegasz seniorów w swojej rodzinie przed oszustwami "na wnuczka"?
Szczecińscy policjanci odnaleźli cenne zabytki