Rondo w Szczecinie Zdrojach już gotowe, ale jego otwarcie pokrzyżowała pogoda

i

Autor: UM Szczecin Rondo w Szczecinie Zdrojach już gotowe, ale jego otwarcie pokrzyżowała pogoda

Rondo w Szczecinie Zdrojach już gotowe, ale jego otwarcie pokrzyżowała pogoda

2022-04-08 12:30

Chociaż do jego otwarcia brakuje naprawdę niewiele, to wciąż nie zostało otwarte. Plany pokrzyżowała pogoda, która uniemożliwia wykonanie ostatniej ważnej czynności na nowym rondzie w Szczecinie Zdrojach, czyli namalowania oznakowania poziomego. Wykonawca czeka na odpowiednie warunki atmosferyczne.

Po wykonaniu malowania oznakowania poziomego kierowcy będą już mogli korzystać w pełni ze zmodernizowanego skrzyżowania. Wykonawca został zobowiązany do jak najszybszego wymalowania odpowiednich oznaczeń na jezdni, jednak pogoda krzyżuje plany.

Czytaj też: Miasto ogłosiło 15 przetargów. Wszystkie dotyczą Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

- Czeka z tym na „okienko pogodowe”, bo aura od kilku dni jest deszczowa i mocno zmienna - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - W związku z tym otwarcie skrzyżowania Mączna-Walecznych będzie możliwe w przyszłym tygodniu.

Przebudowa, która trwała przez ostatnie miesiące, ma na celu wprowadzenie na stałe ronda, a co za tym idzie poprawę bezpieczeństwa i swobody włączania się do ruchu, a także podwyższenie przepustowości dla relacji podporządkowanych wlotu ulicy Mącznej. Ważne jest także uspokojenie i poprawa bezpieczeństwa ruchu w ciągu ulic Walecznych — Pszenna.

Czytaj też: Szaleniec w żółtej betoniarce siał grozę na ulicach Szczecina. Nagranie przeraża! [WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
"Torowa rewolucja" z komplikacjami. Zastój na ulicy Kolumba w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany