Szaleniec w żółtej betoniarce siał grozę na ulicach Szczecina. Nagranie przeraża!

i

Autor: mat. policji, Facebook / Suszą! - Dyskusje Szaleniec w żółtej betoniarce siał grozę na ulicach Szczecina. Nagranie przeraża!

Szaleniec w żółtej betoniarce siał grozę na ulicach Szczecina. Nagranie przeraża! [WIDEO]

2022-04-04 12:25

Wzajemne wyprzedzanie, zajeżdżanie sobie drogi, jazda raz lewym, raz prawym pasem - i to wszystko przy dużej prędkości na jednej z najbardziej zatłoczonych arterii w Szczecinie. Tak wyglądały "wyścigi" osobowej dacii i ogromnej żółtej betoniarki na ulicy Gdańskiej w Szczecinie. Nagranie trafiło do sieci, a niebezpiecznymi manewrami zainteresowała się policja. Obaj kierowcy ponieśli konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 29 marca, na ulicy Gdańskiej w Szczecinie. Kierujący dacią zajechał drogę kierowcy betoniarki, a ten postanowił się zemścić i zaczęły się "wyścigi", podczas których dochodziło do niebezpiecznych manewrów - wyprzedzania, blokowania, spychania na drugi pas - przy dużej prędkości i dużym natężeniu ruchu na jednej z najbardziej ruchliwych arterii w mieście. Nagraniem, które trafiło na jedną z popularnych grup na Facebooku zainteresowała się szczecińska policja.

Czytaj też: Pylon jest, ale gdzie jest... przystanek? "Śmieszno-straszna" sytuacja na budowie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Po publikacji filmu, funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności wyjaśniające, ustalając dane obydwu kierujących. Już następnego dnia obaj nieodpowiedzialni kierowcy zostali przesłuchani i skierowano wobec nich wnioski o ukaranie do sądu.

Dodatkowo kierującemu pojazdu ciężarowego zatrzymane zostało prawo jazdy na okres 6 miesięcy. Może mu również grozić zakaz wykonywania zawodu, a także grzywna w wysokości 30 tysięcy złotych.

Policja podkreśla, że takie zachowania na drodze są bardzo niebezpieczne i mogą doprowadzić do poważnych skutków, dlatego funkcjonariusze nie będą im pobłażać. Nagrania z zapisem nieprawidłowych i groźnych zachowań uczestników ruchu drogowego można przekazać policjantom bezpośrednio w jednostkach policji jak również przesyłać mailowo na adres stopagresjidrogowej@sc.policja.gov.pl. W ubiegłym roku do policji w całej Polsce wpłynęło kilkanaście tysięcy takich zgłoszeń.

Czytaj też: Nowe rondo na szczecińskim Międzyodrzu nabiera kształtów. Uwagę przykuwa jeden ważny szczegół [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Szaleniec w żółtej betoniarce siał grozę na ulicach Szczecina