Rok temu opanowali Zakopane, teraz ruszają w inne części Polski. Inwazja arabskich turystów

i

Autor: neildodhia, Arctic_Foto, PiotrZakrzewski / CC0 / pixabay.com Rok temu opanowali Zakopane, teraz ruszają w inne części Polski. Inwazja arabskich turystów

Arabscy turyści w Polsce

Rok temu opanowali Zakopane, teraz ruszają w inne części Polski. Inwazja arabskich turystów

2024-05-09 8:45

W ubiegłym roku licznie odwiedzali Tatry i Zakopane. Wszystko wskazuje na to, że w zbliżającym się sezonie wakacyjnym spotkamy ich również w zupełnie innych częściach kraju. Arabscy turyści upodobali sobie Polskę i coraz chętniej przyjeżdżają do popularnych kurortów. Tym razem za cel obrali sobie zupełnie inny region. Przedstawiciele branży turystycznej liczą na większe dochody.

W 2023 roku zrobiło się głośno o napływie turystów z krajów arabskich w rejon Tatr i najpopularniejszego miasta w górach, czyli Zakopanego. Na Podhale licznie przyjeżdżali turyści z takich krajów jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Katar czy Kuwejt. Goście z Bliskiego Wschodu wyróżniali się z tłumu m.in. na Krupówkach czy nad Morskim Okiem.

Arabscy turyści zmierzają nad Bałtyk

Wszystko wskazuje na to, że arabskim turystom spodobało się w naszym kraju i nie zamierzają poprzestać na wakacyjnym wypoczynku w Tatrach. Jak informuje Business Insider, wzrasta zainteresowanie kolejnymi destynacjami, tym razem w zupełnie innej części Polski. Pojawiają się bowiem sygnały, że zapytania ofertowe dotyczące noclegów napływają również do ośrodków wypoczynkowych położonych nad Bałtykiem, m.in. w Dźwirzynie pod Kołobrzegiem.

Jednym z najważniejszych czynników, który przybliżył mieszkańców Bliskiego Wschodu do Polski i zwiększył ich zainteresowanie naszym krajem, jest z pewnością uruchomienie bezpośrednich połączeń lotniczych z Dubaju. Dzięki temu, mimo dużej odległości, podróż stała się zdecydowanie łatwiejsza, a co za tym idzie, wzrosło zainteresowanie wśród turystów.

Dotychczas największą grupę zagranicznych turystów w nadmorskich kurortach stanowili Niemcy, jednak w ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie wśród Szwedów, Norwegów i Duńczyków, a także Czechów. Jest bardzo prawdopodobne, że ta lista znacznie się wydłuży, a widok turystów w charakterystycznych arabskich strojach na nadmorskich plażach i promenadach nie będzie rzadkością, na czym z pewnością skorzystają lokalni przedstawiciele szeroko pojętej branży turystycznej, m.in. hotelarze, gastronomicy czy handlowcy.

Jak dobrze znasz atrakcje turystyczne Pomorza Zachodniego?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się Promenada Gwiazd?
Dwa oblicza jednej plaży
Listen on Spreaker.