Przebudowa al. Jana Pawła II

i

Autor: ZDiTM Szczecin Przebudowa al. Jana Pawła II

Reprezentacyjna aleja w centrum Szczecina coraz bardziej przejezdna. Kierowcy pojadą wyremontowanym fragmentem al Jana Pawła II

2022-01-11 20:13

To dobra wiadomość dla kierowców, którym remonty ulic dają się mocno we znaki. Kolejny fragment al. Jana Pawła II zostanie udrożniony, co z pewnością ułatwi poruszanie się po centrum.

Modernizacja alei Jana Pawła II między placem Grunwaldzkim i urzędem miasta trwa już od wielu miesięcy. Obecnie zadanie utrudniają niskie temperatury, które nie pomagają w zachowaniu reżimów technologicznych.

- W tej chwili prace brukarskie, czyli wykonywanie nawierzchni jezdni z kostki kamiennej i chodników z płyt kamiennych, prowadzone są na jezdni zachodniej al. Jana Pawła II na odcinku pomiędzy ul. Niedziałkowskiego a pl. Grunwaldzkim pod specjalnymi namiotami - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - To pozwala na prowadzenie prac pomimo mrozów.

Czytaj też: Parkomaty w kolejnym miejscu w Szczecinie. Za brak biletu słono zapłacisz

W środę po południu planowane jest dopuszczenie dla ruchu odcinka al. Jana Pawła II od ul. Felczaka do ul. Niedziałkowskiego, w kierunku do pl. Grunwaldzkiego. Udrożniony zostanie również przejazd ul. Niedziałkowskiego przed skrzyżowanie z al. Jana Pawła II, co pozwoli na rozładowanie ruchu w rejonie magistratu, a zwłaszcza na ul. Felczaka.

Inwestycja, w ramach której przebudowane zostały obie jezdnie, chodniki oraz ciąg pieszy w alei między jezdniami zbliża się do finału. Aktualny termin zakończenia robót to 9 lutego.

Czytaj też: Szczecin: Pijany Ukrainiec na hulajnodze zderzył się z autem. Zapłaci ogromny mandat!

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Most w centrum Szczecina w katastrofalnym stanie. Wkrótce zbudują nowy
Nasi Partnerzy polecają