Student

i

Autor: geralt / CC0 / pixabay.com

Ranking Uczelni Akademickich Perspektywy 2021. Jak wypadły szczecińskie uczelnie?

2021-06-22 13:44

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" po raz 22. opublikowała ranking najlepszych publicznych szkół wyższych w Polsce. W zestawieniu najlepszych uczelni akademickich znalazły się cztery uczelnie ze Szczecina. Natomiast w rankingu uczelni niepublicznych doceniona została jedna szczecińska uczelnia. Jak w zestawieniu "Perspektywy 2021" wypadły szkoły wyższe z naszego miasta?

Perspektywy: Ranking Uczelni Akademickich 2021

Najwyżej w zestawieniu uplasował się Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie - osiągając wysokie 13. miejsce, jednak odnotowując spadek z miejsca 10.

Na 31. znalazł się Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, który utrzymał swoją pozycję sprzed roku.

Niewielki spadek w rankingu "Perspektyw" zanotował Uniwersytet Szczeciński, który z ubiegłorocznego 50. miejsca w zestawieniu trafił do grupy 52-60.

Spadek odnotowała również Akademia Morska w Szczecinie, która trafiła do grupy 80+ (rok temu uplasowała się w grupie 61-70).

Czytaj też: Z sercem na pokładzie. W półtorej godziny ze Szczecina do Wrocławia. Liczyła się każda minuta! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Perspektywy: Ranking Uczelni Niepublicznych 2021

W zestawieniu najlepszych niepublicznych uczelni w Polsce znalazła się Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie, która utrzymała swoją ubiegłoroczną pozycję i uplasowała się na 38. miejscu.

Pełny ranking można zobaczyć na stronie Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".

Rozwiąż QUIZ: Oryginał czy podróbka? Masz aż 50 procent szans na prawidłową odpowiedź!

Z sercem na pokładzie. W półtorej godziny ze Szczecina do Wrocławia