Quiz - przysłowia

i

Autor: Shutterstock Quiz - przysłowia

Rozrywka

QUIZ. Sprawdź, czy jesteś mistrzem przysłów. Nie zdobyć 8/10 to prawdziwy obciach

"Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki", "co nagle to po diable". Te przysłowia znają dobrze wszyscy. Na dobre zakorzeniły się w języku polskim, choć czasami miewamy kłopoty z użyciem ich w poprawnym znaczeniu. Przygotowaliśmy dla Was quiz, który sprawdzi Waszą wiedzę na temat przysłów. Sprawdź, jak dobrze znasz polskie przysłowia. Niewiele osób jest w stanie zdobyć komplet punktów.

Wielu z nas posługuje się przysłowiami, ale czy wiemy, co tak naprawdę znaczą i czy używamy ich w dobrym znaczeniu? Czy wiesz, co znaczy przysłowie "nie czas żałować róż, gdy płoną lasy"? Sprawdź swoją wiedzę w naszym QUIZIE. Łatwo nie będzie!

QUIZ. Sprawdź, czy jesteś mistrzem przysłów. Nie zdobyć 8/10 to prawdziwy obciach

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Co to znaczy?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany