Unia Europejska

i

Autor: Pixabay QUIZ. Pytamy o skróty światowych organizacji. Zdobędziesz 10/10?

Sprawdź się!

QUIZ. Skróty światowych organizacji. Potrafisz je rozszyfrować? Robimy "Wow!" za 8/10

2022-08-14 5:00

Witajcie w naszym quizie. Tym razem sprawdzimy, jak to jest z Waszą wiedzą na temat światowych organizacji i ich skrótów. Słyszymy i widzimy je niemal codziennie w radiu, telewizji czy internecie. Czy wiecie jednak, co oznaczają? Gwarantujemy, że quiz tylko pozornie wygląda na łatwy. Uzyskanie ponad połowy punktów może być powodem do zadowolenia, zaś zdobycie kompletu sugeruje, że światowe organizacje to Wasz konik. Do dzieła!

Tym razem przygotowaliśmy dla Was quiz o skrótach światowych organizacji. Są one znane na całym świecie i zajmują się różnymi dziedzinami życia, m.in. gospodarką, polityką, zdrowiem i sportem. Zapytamy o ich skróty, które niemal codziennie pojawiają się w mediach. Wiecie jednak, co oznaczają i czym zajmują się organizacje, o które zapytamy?

Jeśli śledzicie wydarzenia z całego świata, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakie dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom uzupełnicie braki. Do dzieła!

Quiz o skrótach światowych organizacji. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Skróty światowych organizacji. Potrafisz je rozszyfrować?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Co oznacza skrót ONZ?
Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!
Nasi Partnerzy polecają