Gotye

i

Autor: youtube.com Gotye to jeden z tzw. artystów jednego przeboju. Pamiętasz, z jakiej piosenki zasłynął?

QUIZ. Artyści jednego przeboju. Te piosenki zna cały świat! Pamiętasz, kto je śpiewał?

2021-05-19 6:00

Każdy artysta marzy o tym, aby jego piosenki były słuchane i śpiewane na całym świecie. Niektórym udaje się wylansować wiele hitów i na stałe zapisać w historii popkultury. Inni już do końca swoich karier, choćby nie wiadomo, jak bardzo się starali, zasłyną tylko i wyłącznie z jednego przeboju. Czy pamiętacie takie zespoły jak Los Del Rio czy Europe? Pewnie nie, ale jeśli usłyszycie w radiu lub telewizji przeboje "Macarena" czy "The Final Countdown", od razu będziecie wiedzieć, o kogo chodzi! Pamiętacie artystów jednego przeboju i ich hity? Jeśli tak, bez problemu poradzicie sobie z naszym quizem!

Jak stworzyć przebój? To pytanie zadają sobie muzycy z całego świata, niezależnie od rodzaju wykonywanej muzyki. Niektórzy osiągnęli w tym perfekcję i niemal każda ich piosenka staje się hitem, granym przez stacje radiowe i telewizyjne na całym świecie. Innym stworzyć przebój udaje się tylko raz. Mimo to, zostają w pamięci słuchaczy na długie lata.

Chociaż fani muzyki na całym świecie znają takich artystów jak Madonna czy Beyonce, bardzo często łatwiej im zaśpiewać piosenki pokroju "Macareny" czy "Ice Ice Baby". Łatwo wpadające w ucho, z prostym do zapamiętania refrenem i bardzo często skoczną, taneczną melodią. Tak prezentują się piosenki artystów jednego przeboju. Nie znacie ich pseudonimów, za to bez problemu potrafilibyście zanucić ich przebój.

Dominowały w rozgłośniach radiowych, królowały na parkietach, umilały każdą dłuższą podróż. Zagranicą są nazywani "one hit wonder". Dzięki tym piosenkom, świat po raz pierwszy i - jak się później okazało - ostatni usłyszał o takich artystach jak Afroman, Gotye lub zespołach pokroju Los Del Rio. Macie te melodie w głowach, ale czy potraficie dopasować je do artysty? Jeśli tak, quiz o artystach jednego przeboju jest dla Was!

Quiz o artystach jednego przeboju. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Jeśli zdobędziesz ponad połowę z 10. punktów, oznacza to, że jesteś prawdziwym ekspertem w dziedzinie muzyki i nie umknął Ci chyba żaden przebój ostatnich lat. Powodzenia!

QUIZ. Artyści jednego przeboju. Te piosenki zna cały świat! Pamiętasz, kto je śpiewał?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Z jakiego przeboju zasłynęli Los del Rio?
Express Biedrzyckiej - Bronisław Komorowski: PiS idzie drogą Gierka
Nasi Partnerzy polecają