Przeszedł na czerwonym świetle i się zaczęło. 40-latek wylądował na komisariacie

i

Autor: Darius Krause / CC0 / pexels.com Przeszedł na czerwonym świetle i się zaczęło. 40-latek wylądował na komisariacie

A to pech!

Przeszedł na czerwonym świetle i się zaczęło. 40-latek wylądował na komisariacie

2023-02-17 14:39

Zazwyczaj przejście na czerwonym świetle kończy się pouczeniem lub mandatem, więzienie za to nie grozi. Dla 40-latka, który postanowił złamać zasady ruchu drogowego, przewinienie skończyło się jednak zupełnie inaczej. Mężczyzna został zatrzymany. Dlaczego tak się stało?

Wszystko zaczęło się raczej niewinnie, może z wyjątkiem tego, że doszło do popełnienia wykroczenia. Szczecińscy policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który przeszedł przez przejście dla pieszych, podczas gdy świeciło się czerwone światło. Postanowili więc zainterweniować wobec niezdyscyplinowanego pieszego.

Podczas sprawdzania dokumentów 40-latka wyszło na jaw, że przejście na czerwonym świetle było tylko drobnym wykroczeniem w porównaniu do tego, co miał na sumieniu. Okazało się bowiem, że był poszukiwany przez Sąd Rejonowy we Wrocławiu. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

40-latek nie uniknął również konsekwencji za przejście na czerwonym świetle. Za to wykroczenie policjanci ukarali go 200-złotowym mandatem.

Sonda
Czy Szczecin jest przyjazny dla pieszych?
3, 2, 1... Start! Przejście dla biegaczy w centrum Szczecina