Przebudowa ulic Modrej i Koralowej

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Przebudowa ulic na Bezrzeczu - maj 2022

Przebudowa ulic na Bezrzeczu to prawdziwy koszmar kierowców. Są już pierwsze efekty [ZDJĘCIA]

2022-05-09 9:44

Trwa od pół roku i jest prawdziwym przekleństwem mieszkańców, którzy zmuszeni są do korzystania z objazdów i stania w korkach. Przebudowa ulic Modrej i Koralowej na szczecińskim Bezrzeczu zakończy się dopiero w przyszłym roku, jednak komfort dojeżdżających do centrum miasta z pewnością znacznie się poprawi. Widać już pierwsze efekty prac.

Na tę inwestycję czekali zarówno mieszkańcy Bezrzecza, jak i licznych miejscowości położonych tuż za granicami Szczecina, w gminie Dobra. Stan ulic Modrej i Koralowej, czyli jednej z głównych dróg dojazdowych do Szczecina, był w fatalnym stanie. W końcu, w listopadzie 2022 roku, rozpoczęła się przebudowa. Niestety niesie ona za sobą liczne utrudnienia - zwężenia, objazdy i konieczność stania w korkach.

Czytaj też: Rowerem miejskim dojedziemy na popularne szczecińskie kąpieliska. Ruszyły letnie strefy postoju BikeS

Prace budowlane systematycznie posuwają się do przodu. Obecnie przebudową objęty jest praktycznie cały zakres przebudowanych ulic. Widać już pierwsze efekty.

- Na odcinku od ul. Szerokiej do ul. Wroniej częściowo wykonana jest nawierzchnia bitumiczna. Pozostała część będzie wykonywana w najbliższych tygodniach - mówi Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Wykonane są również częściowo chodniki oraz zjazdy do posesji. Kontynuowane są prace brukarskie. Trwa również przebudowa sieci.

Koszt inwestycji to prawie 24 miliony złotych. W jej ramach powstanie zupełnie nowa, szeroka jezdnia, pasy rowerowe, chodniki, zatoki autobusowe. Przebudowane zostaną również instalacje podziemne. Zagospodarowana zostanie również zieleń. Prace powinny zakończyć się jesienią 2023 roku.

Czytaj też: Balkony z widokiem na... ścianę. Cała Polska śmieje się z osiedla w Szczecinie. Kto to wymyślił?! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Balkony z widokiem na... ścianę! Szczecińskie osiedle stało się sławne na całą Polskę
Nasi Partnerzy polecają