Przebudowa Estakady Pomorskiej - lipiec 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Przebudowa Estakady Pomorskiej spędza sen z oczu kierowców. Widać jednak postępy [ZDJĘCIA]

2021-07-14 14:14

To jedna z najbardziej kłopotliwych inwestycji drogowych w Szczecinie, która utrudnia komunikację między prawo- i lewobrzeżną częścią Szczecina. Na przebudowywanej Estakadzie Pomorskiej w ciągu ulicy Gdańskiej sporo się dzieje. Trwają prace zarówno przy konstrukcji obiektu, jak i nawierzchni.

Na jezdni południowej rozebrano starą nawierzchnię i izolację. Wykonany został montaż taśm z włókien węglowych w celu wzmocnienia konstrukcji estakady. - Aktualnie wykonywane są prace naprawcze warstwy wyrównawczej na płycie ustroju nośnego - informuje Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Wymieniana jest dylatacja i prowadzone są prace przygotowawcze pod ułożenie nowej izolacji. Pod obiektem prowadzone są prace polegających na uzupełnianiu ubytków betonu zaprawami naprawczymi. Trwa również przygotowywanie powierzchni betonowej pod wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego.

Czytaj też: Najdłuższy tunel w Polsce już na półmetku. "Wyspiarka" zbliża się do wyspy Wolin [ZDJĘCIA]

Prace prowadzone są również na wiadukcie nad bocznicą kolejową, prowadzącą do elektrociepłowni. W górnej części obiektu rozebrano nawierzchnię drogową oraz zasypkę w rejonie jezdni południowej ul. Gdańskiej w kierunku wyjazdowym z miasta. Wykonano rónież wzmocnienie wiaduktu i nową izolację. Od spodu wykonano wzmocnienie konstrukcji taśmami z włókien węglowych. Naprawiono powierzchnie betonowe wykonano powłokę antykorozyjną i hydrofobową.

Przebudowa Estakady Pomorskiej

Najważniejszą częścią tego zadania, będzie przebudowa starego wiaduktu tramwajowo-drogowego w rejonie ulicy Gdańskiej. Obiekt, który powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, znajduje się w złym stanie technicznym. Ze względów bezpieczeństwa, konieczny jest kompleksowy remont całej konstrukcji. W wyniku prac, podniesiona zostanie także klasa nośności obiektu do 40 Ton. W ramach inwestycji, przebudowany zostanie także wiadukt nad bocznicą kolejową, prowadzącą do Zespołu Elektrowni Dolna Odra S.A. Obiekt ten został zbudowany przed 1945 rokiem i przebudowany w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jego stan techniczny ze względów bezpieczeństwa również wymaga przeprowadzenia kompleksowych prac naprawczych. Ponadto pracami objęty będzie układ drogowy w rejonie Estakady. Przebudowane zostaną obie jezdnie ul. Gdańskiej oraz przejazdy pod Estakadą. Pojawią się chodniki oraz ścieżki rowerowe. Przebudowane zostaną sieci i instalacje podziemne.

Czytaj też: Zaproponował jej nocleg, a potem zabił tłuczkiem do mięsa. Makabryczna zbrodnia w Szczecinie

Pół roku "torowej rewolucji" w centrum Szczecina
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany