Mija rok od rozpoczęcia inwestycji

Przebudowa alei Wojska Polskiego na półmetku. Co już zmieniło się w centrum Szczecina? [ZDJĘCIA]

2022-10-11 12:38

Niedawno minął rok od rozpoczęcia inwestycji, która ma zmienić wizerunek szczecińskiego Śródmieścia. Aleja Wojska Polskiego przez wiele ostatnich lat przeżywała ogromny kryzys. Niegdyś główna ulica handlowa w Szczecinie, później zaniedbana, zapomniana i pusta - według zapewnień władz miasta - ma stać się "zielonym salonem Szczecina". Przebudowa śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego osiągnęła półmetek. W tym czasie sporo się zmieniło, jednak wciąż zostało wiele do zrobienia.

Inwestycja obejmuje gruntowną przebudowę alei Wojska Polskiego między placem Szarych Szeregów i placem Zwycięstwa, a także modernizację fragmentu ulic Jagiellońskiej i Śląskiej, skweru w miejscu dawnej "Ściany płaczu" i placu Zwycięstwa. Największy postęp prac można zaobserwować na samej alei Wojska Polskiego, gdzie pojawiły się już nowe brukowane jezdnie, a także na ul. Jagiellońskiej. Powstają nowe chodniki, miejsca postojowe, pojawia się coraz więcej zieleni - między skrzyżowaniem z ul. Jagiellońską i placem Zgody rosną już okazałe platany, wkrótce w innych miejscach pojawią się kolejne nasadzenia. Jest już coraz więcej nowego chodnika, który zastąpił wysłużone, połamane płyty ułożone blisko pół wieku temu.

Do zrobienia wciąż jednak pozostało bardzo dużo. Na przebudowę czeka plac Zgody, gdzie powstanie duże rondo czy skrzyżowanie z ulicą Jagiellońską. W wielu miejscach wciąż brakuje chodników. Niedawno rozpoczęły się prace na ul. Śląskiej. W początkowej fazie jest również przebudowa placu Zwycięstwa.

Zgodnie z planem, przebudowa śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego powinna zakończyć się jesienią przyszłego roku. Koszt inwestycji to ponad 80 milionów złotych.

Jak zmieniła się aleja Wojska Polskiego przez ostatni rok? Zobacz w poniższej galerii!

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Ostatnia przejażdżka przed remontem al. Wojska Polskiego w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany