Nie wszystko poszło zgodnie z planem

Przebudowa placu Zwycięstwa z małym falstartem. Utrudnienia w centrum Szczecina jednak są [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-10-10 7:52

Kierowcy poruszający się po centrum Szczecina muszą uzbroić się w cierpliwość. Rusza przebudowa placu Zwycięstwa. I chociaż nie wszystko od początku poszło zgodnie z planem, należy liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Planowane na niedzielę, 9 października, wprowadzenie jednotorowego ruchu wahadłowego dla tramwajów nie doszło do skutku. Na odcinku między ulicą Krzywoustego i Bramą Portową tramwaje nadal jeżdżą dwoma torami. Przyczyną zmiany decyzji były instalacje podziemne.

- Podczas rozpoczęcia prac przy montażu rozjazdu nakładkowego na placu Zwycięstwa wykonawca napotkał na kolizję z infrastrukturą podziemną uniemożliwiającą wykonanie podbudowy pod tymczasowy rozjazd - tłumaczy Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Konieczna jest w związku z tym zmiana lokalizacji rozjazdu. W uwagi na to, że wymaga to zarówno zmiany projektu technologicznego jak i zmiany w planowanej organizacji ruchu tramwajowego, podjęto decyzję o przerwaniu prac i przesunięciu wprowadzenia tramwajowego ruchu wahadłowego na następny tydzień. Wykonawca rozpoczyna prace drogowe związane z przebudową placu Zwycięstwa.

Przebudowa placu Zwycięstwa w Szczecinie z małym falstartem

Z utrudnieniami muszą jednak już teraz liczyć się zmotoryzowani. Z ruchu został wyłączony lewy pas umożliwiający skręt w ulicę Kopernika. Dla ruchu zamknięty jest również przejazd między ulicami Potulicką i Wojciecha. Mogą nim się poruszać wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej. Wielu kierowców jednak nie zwraca uwagi na znaki i łamie przepisy, co może skończyć się mandatem. Do jednego pasa został również zwężony przejazd ulicą Krzywoustego.

Inwestycja jest jednym z etapów modernizacji śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego. Podczas przebudowy placu Zwycięstwa ma powstać m.in. pas tramwajowo-autobusowy i nowy przystanek. Zmodernizowane zostaną również przystanki przy Bramie Portowej. Remontu doczekają się także jezdnie i chodniki. Powstaną też drogi dla rowerów. Prace mają potrwać kilka miesięcy.

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
Nasi Partnerzy polecają