Protest w Polregio utrudnia życie podróżnym. Odwołane pociągi na Pomorzu Zachodnim i widmo strajku

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Protest w Polregio utrudnia życie podróżnym. Odwołane pociągi na Pomorzu Zachodnim i widmo strajku

Protest w Polregio utrudnia życie podróżnym. Odwołane pociągi na Pomorzu Zachodnim i widmo strajku

2022-04-25 12:10

Od kilku dni pasażerowie w całej Polsce muszą liczyć się w poważnymi utrudnieniami. W związku z akcją protestacyjną kolejarzy, każdego dnia na trasy nie wyjeżdża część pociągów regionalnych. Problemy dotyczą także Pomorza Zachodniego. Pracownicy Polregio grożą również strajkiem.

Pracownicy kolejowej spółki domagają się podwyżek płac w kwocie 700 złotych. Spółka zaproponowała podwyżkę o 400 zł i jednorazową gratyfikację w wysokości 500 zł. To jednak nie przekonuje związkowców. Obecnie odbywa się akcja protestacyjna, która powoduje braki kadrowe wśród maszynistów. Skutek jest taki, że na swoje trasy nie może wyjechać część pociągów. Firma Polregio uruchamia w związku z tym autobusową komunikację zastępczą. W niektórych regionach, m.in. na Wielkopolsce, dziennie odwoływanych jest nawet kilkadziesiąt połączeń. W Zachodniopomorskiem sytuacja jest nieco lepsza, chociaż podróżni mogą napotkać na problemy z dojazdem do celu.

W weekend 23-24 kwietnia odwołanych zostało kilka połączeń, m.in. między Wysoką Kamieńską i Kamieniem Pomorskim oraz Szczecinem, Stargardem i Piłą. Polregio, w zamian za odwołane pociągi, uruchomiło komunikację autobusową.

Czytaj też: Balkony z widokiem na... ścianę. Cała Polska śmieje się z osiedla w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Z utrudnieniami pasażerowie muszą liczyć się również w poniedziałek, 25 kwietnia. Jak informuje Polregio, odwołane zostały pociągi między Szczecinem i Gryfinem:

  • R80532 Szczecin Główny (17:57) – Gryfino (18:19) - kolejny pociąg odjeżdża o godz. 18:32
  • R80575 Gryfino (19:13) – Szczecin Główny (19:36) - kolejny pociąg odjeżdża o godz. 19:53

Nie wiadomo jak sytuacja będzie kształtowała się w kolejnych dniach. Planując podróż, warto śledzić rozkłady jazdy i bieżące informacje na stronie internetowej Polregio.

Jeżeli spór między spółką i związkowcami nie zostanie zażegnany, 16 maja może dojść do strajku.

Czytaj też: Szczecin miał swój własny dworzec w Berlinie. Poznaj historię Stettiner Bahnhof!

Sonda
Czy popierasz protest kolejarzy?
To był ważny węzeł komunikacyjny. Tyle zostało z Dworca Szczecińskiego w Berlinie
Nasi Partnerzy polecają