System PSIwms steruje pracą magazynu Empik

i

Autor: mat. prasowe System PSIwms steruje pracą magazynu Empik

Praca w Szczecinie. Jest zatrudnienie dla ponad stu programistów

2021-04-26 14:59

Ponad stu programistów chce zatrudnić firma PSI Polska, która zdecydowała o otworzeniu swojego oddziału w Szczecinie. Nowi pracownicy będą pracować przy światowych projektach dla branży produkcyjnej, logistycznej, energetycznej i transportu publicznego.

PSI Polska to część międzynarodowej grupy PSI Software AG z siedzibą w Berlinie. Koncern zatrudnia ponad 2 000 osób na całym świecie, a w Polsce w biurze PSI w Poznaniu pracuje ponad 300-osobowy zespół. Firma wytwarza własne, autorskie oprogramowanie używane przez wiodące marki w Polsce i za granicą, które obsługuje kluczowe procesy biznesowe w obszarze produkcji, logistyki, energetyki i transportu publicznego. To właśnie jej oprogramowanie steruje w Polsce m.in. pracą magazynów sieci Empik, CCC i LPP (marka m.in. Reserved, Cropp, House), zautomatyzowaną zajezdnią tramwajową MPK Poznań, a także sieciami elektroenergetycznymi, gazowymi i rurociągami wielu krajowych operatorów krytycznej infrastruktury. Efekty prac firmy można znaleźć także na rynkach międzynarodowych: w Europie, Chinach, czy Stanach Zjednoczonych. W samych Niemczech z oprogramowania firmy korzysta większość firm energetycznych i największe lotniska (systemy obsługi bagażowej).

Szczecin: świetna kadra i dogodna lokalizacja

Firma na początek chce zatrudnić sto osób, głównie programistów ze znajomością technologii Java, C#, C++, ale także analityków, konsultantów i kierowników produktu.

- Po analizie lokalnego rynku pracy, obecnej konkurencji i potencjału szczecińskich uczelni uznaliśmy, że jest to dobre miejsce do rozwoju. Stworzyliśmy tutaj niejako na próbę pierwszy dziecięcioosobowy zespół i wysoko oceniamy jego pracę. Nie bez znaczenia jest również lokalizacja z dogodnym dojazdem zarówno do Poznania, jak i Berlina. - mówi Arkadiusz Niemira, Prezes PSI Polska. – Zamierzamy zatrudnić głównie specjalistów z doświadczeniem, ale zależy nam także na pozyskaniu studentów, którym zaproponujemy atrakcyjne programy stażowe z możliwością późniejszego zatrudnienia. Poszukujemy obecnie powierzchni biurowej w centrum Szczecina do prowadzenia naszej działalności.

Zobacz też: Wyjątkowe uczucie w szczecińskim azylu. Polubili się jak... kot z ptakiem! [ZDJĘCIA]

Zespół ze Szczecina będzie wspierać międzynarodowe projekty oraz obsługę klientów PSI Polska biorąc udział w innowacyjnych projektach z obszaru produkcji, logistyki, energetyki i transportu publicznego dla liderów rynkowych w kraju i za granicą. Nowo zatrudnione osoby zasilą również dział R&D zajmujący się tworzeniem platformy technologicznej, na której bazują produkty koncernu.

Pandemia impulsem do rozwoju

Branża IT to jedna z nielicznych, która się intensywnie rozwija pomimo obostrzeń związanych z COVID-19. Wiele firm działa pełną parą, a nawet intensywniej niż przed pandemią.

- Nasze systemy wspierają transformację energetyczną i rozwój e-commerce, dwa trendy, które nabrały dodatkowego przyspieszenia w dobie pandemii. Pozyskujemy wielu nowych klientów i projektów, a także inwestujemy w rozwój naszych produktów, stąd konieczność dynamicznej rozbudowy zespołu. – tłumaczy Arkadiusz Niemira. - Nasi klienci to liderzy rynkowi, a oprogramowanie PSI obsługuje najczęściej ich kluczowe procesy, krytyczne dla ciągłości działania biznesu, dlatego nawet w momencie największego zawirowania związanego z wybuchem pandemii i wprowadzeniem lockdownu w marcu 2020 roku, nie mieliśmy do czynienia z sytuacją wstrzymania współpracy lub przerwania projektu przez naszych klientów. Nowa rzeczywistość nawet przyspieszyła pewne zjawiska, z którymi mieliśmy do czynienia już wcześniej. W logistyce rozwój kanału e-commerce już od dłuższego czasu był wyraźnym trendem, jednakże lockdown spowodował niespotykany impuls i przyspieszył zmianę priorytetów w zakresie przejścia z offline na online.

Rekrutacja do PSI Polska już trwa. Wszystkie oferty pracy można śledzić na stronie internetowej firmy www.psi.pl w zakładce kariera.

Zobacz też: Te LODY zapewnią długą MŁODOŚĆ! Przełomowe odkrycie szczecińskiej badaczki

Tak wygląda praca szpitala w czasie pandemii
Nasi Partnerzy polecają