Pościg na ulicach Szczecina. Kierowca był pijany, nie miał prawa jazdy, a samochód był bez przeglądu

i

Autor: mat. policji Pościg na ulicach Szczecina. Kierowca był pijany, nie miał prawa jazdy, a samochód był bez przeglądu

Pościg na ulicach Szczecina. Kierowca był pijany, nie miał prawa jazdy, a samochód był bez przeglądu

2022-03-07 22:26

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a na widok policjantów rzucił się do ucieczki. 40-latek miał ku temu powody, jednak teraz czekają go poważne konsekwencje. Nieodpowiedzialny kierowca może nawet trafić za kratki.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci ze szczecińskiej drogówki próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę osobowego opla, który przekroczył prędkość o 42 km/h. Na widok patrolu, kierujący zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg.

Czytaj też: W pociągu ludzie mdleli, załatwiali się do woreczków. Anna nawet nie pożegnała się z mężem. "Daj Boże, żeby to wszystko się skończyło"

Po krótkim pościgu ulicami Szczecina, funkcjonariuszom udało się zatrzymać 40-latka. Okazało się, że był pijany. Badanie alkomatem wskazało około 1,5 promila w wydychanym powietrzu. To jednak nie koniec. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, a samochód, którym się poruszał, nie miał ważnych badań technicznych.

Mężczyzna został zatrzymany. Teraz czekają go spore kłopoty. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Woził taksówką pasażerów po Szczecinie. Strach pomyśleć jak mogło to się skończyć!

Sonda
Co sądzisz o nowym taryfikatorze mandatów?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!