Pół mostu gotowe do jazdy. Od piątku pojedziemy inaczej na ul. Heyki w Szczecinie

i

Autor: ZDiTM Szczecin Pół mostu gotowe do jazdy. Od piątku pojedziemy inaczej na ul. Heyki w Szczecinie

Pół mostu gotowe do jazdy. Od piątku pojedziemy inaczej na ul. Heyki w Szczecinie

2022-07-14 19:47

Rozpoczęta na początku roku przebudowa mostu nad Kanałem Zielonym wkracza w kolejny etap. Od piątku, 15 lipca zmieni się organizacja ruchu na remontowanej przeprawie. Kierowcy pojadą nową połówką mostu, natomiast wykonawca zacznie rozbiórkę starej części.

To dość ważny obiekt na mapie Szczecina. Most na ul. Heyki to jedyna przeprawa łącząca Kępę Parnicką z pozostałą częścią miasta. Znajduje się tutaj m.in. baza autobusowa PKS, siedziba sanepidu i WOPR. Dodatkowo na wyspie prowadzone są dwie duże inwestycje deweloperskie.

Czytaj też: Plac Rodła w Szczecinie po liftingu wciąż budzi emocje. "Tu jest jakby betonowo..." [ZDJĘCIA, WIDEO]

Stan mostu zbudowanego pół wieku temu od dłuższego czasu był uznawany za katastrofalny.

- Degradacji uległy prefabrykowane dźwigary, a korozji łożyska wałkowe - tłumaczy Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Na podstawie ekspertyzy stwierdzono, że miejscami obiekt został niedbale wykonany i zaprojektowany, co wpłynęło na jego małą trwałość. W 2019 roku, aby nie obniżać nośności do 20 ton, zapadła decyzja o zawężeniu i wprowadzenia ruchu jednym pasem.

W piątek 15 lipca zmieni się organizacja ruchu na remontowanym moście. Ruch zostanie skierowany na wyremontowaną stronę obiektu, a wykonawca przystąpi do demontażu starej części.

Inwestycja powinna zakończyć się jesienią. W ramach prac rozebrane zostaną istniejące przęsła i wykonane nowe, wyremontowane zostaną istniejące podpory, powstanie kanalizacja deszczowa, nowe oświetlenie, przebudowane zostaną sieci wodociągowe, telekomunikacyjne i elektroenergetyczne. Zdemontowany zostanie również nieczynny gazociąg. Koszt prac to ponad 5,4 mln zł.

Czytaj też: Bilet za 9 euro bije rekordy popularności! Jak tanio podróżować po Niemczech? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Most w centrum Szczecina w katastrofalnym stanie. Wkrótce zbudują nowy