Pogrzeb Mariusza Linke. Ważny apel bliskich znanego sportowca

i

Autor: Grzegorz Kluczyński, Facebook / Mariusz Linke, Facebook / Maciej Linke Pogrzeb Mariusza Linke. Ważny apel bliskich znanego sportowca

Pogrzeb Mariusza Linke. Ważny apel bliskich znanego sportowca. "Pożegnajmy go tak, jak chciał"

2022-06-03 8:08

Informacja o śmierci Mariusza Linke wstrząsnęła całym światem nie tylko szczecińskiego sportu. Utytułowany zawodnik sztuk walki zmarł w poniedziałek, 30 maja. Miał 52 lata. W piątek, 3 czerwca odbędzie się pogrzeb legendarnego "Manolo". Bliscy sportowca wystosowali specjalny apel.

Mariusz Linke zmarł w poniedziałek, 30 maja, w szpitalu. W ostatnim czasie zmagał się z chorobą. W ostatnim wpisie, który zamieścił w mediach społecznościowych, w niedzielę, 29 maja , napisał: "Nie jest lekko, ale WALCZĘ".

Pogrzeb Mariusza Linke rozpocznie się w piątek, 3 czerwca, o godz. 14:00 w Kaplicy Głównej Cmentarza Centralnego w Szczecinie. Rodzina sportowca wystosowała apel do wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w jego ostatniej drodze.

"Pożegnajmy go tak jakby chciał. Zero łez. Na kolorowo. Z miłością. Widzimy się w piątek!"

- napisał na Facebooku Maciej Linke, brat zmarłego zawodnika.

Czytaj też: Miliony na nowy Szczeciński Dom Sportu. Będzie nowy basen i większa hala sportowa

Mariusz "Manolo" Linke w 1999 roku, wspólnie z bratem Maciejem, Piotrem Bagińskim oraz Robertem Siedziako założył klub Berserker's Team Poland w Szczecinie. W 2004 roku założył Linke Gold Team (później Macaco Gold Team). Odnosił wiele sukcesów w judo i brazylijskim jiu-jitsu. Jako pierwszy Polak otrzymał czarny pas w BJJ. Był pięciokrotnym zwycięzcą polskiej Ligi BJJ. Posiadał również czarny pas w judo. Brał również udział w MMA.

Czytaj też: Ksiądz Izabela Sikora: "Pięknie, że się różnimy". Zobacz rozmowę z jedną z pierwszych kobiet-księży w Polsce [WIDEO]

Sonda
Interesujesz się sportami walki?
Kulisy FAME MMA 14
Nasi Partnerzy polecają