Mariusz Linke nie żyje. Legendarny Manolo miał 52 lata

i

Autor: Grzegorz Kluczyński, Facebook / Mariusz Linke Mariusz Linke nie żyje. Legendarny "Manolo" miał 52 lata

Mariusz Linke nie żyje. Legendarny "Manolo" miał 52 lata

2022-05-30 18:26

Ta informacja wstrząsnęła miłośnikami sportów walki. Nie żyje Mariusz "Manolo" Linke, utytułowany szczeciński zawodnik brazylijskiego jiu-jitsu i judo. Zmarł w poniedziałek, 30 maja. Miał 52 lata.

Mariusz "Manolo" Linke w 1999 roku, wspólnie z bratem Maciejem, Piotrem Bagińskim oraz Robertem Siedziako założył klub Berserker's Team Poland w Szczecinie. W 2004 roku założył Linke Gold Team (później Macaco Gold Team). Odnosił wiele sukcesów w judo i brazylijskim jiu-jitsu. Jako pierwszy Polak otrzymał czarny pas w BJJ. Był pięciokrotnym zwycięzcą polskiej Ligi BJJ. Posiadał również czarny pas w judo. Brał również udział w MMA.

W sieci pojawiły się dziesiątki wpisów, w których internauci żegnają legendarnego zawodnika.

  • "Żegnaj wielki Mistrzu, Przyjacielu"
  • "Mistrz, legenda, autorytet... Odszedł dziś wielki człowiek oraz sportowiec, ale wiara i zasady które zdążył nam przekazać bezcenne i nieśmiertelne..."
  • "Odszedł od nas Największy Heros jakiego spotkałem w swoim życiu"
  • "Spoczywaj w pokoju Trenerze, na zawsze w naszej pamięci"
  • "Obcy człowiek który stał się rodziną. Brat, przyjaciel, ojciec... Dziękuję za Wszystko trenerze. Kocham Cię i będzie mi Ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju..."
  • "Odszedłeś jako prawdziwa legenda. Zostawiłeś wzór i przykład nie tylko jako człowiek, ale także jako wielki wojownik. Z wiarą w siebie i Boga"

- czytamy we wpisach w Internecie.

Mariusz Linke miał 52 lata. W ostatnim czasie zmagał się z chorobą. W ostatnim wpisie, który zamieścił w niedzielę, 29 maja w mediach społecznościowych, napisał: "Nie jest lekko, ale WALCZĘ".

Czytaj też: Miliony na nowy Szczeciński Dom Sportu. Będzie nowy basen i większa hala sportowa

Sonda
Interesujesz się sportami walki?
Kulisy FAME MMA 14
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany