Widać coraz więcej efektów

Plac Zwycięstwa nabiera kształtów. Co się zmieniło na placu budowy w centrum Szczecina?

2023-04-20 8:31

Ta inwestycja powoduje sporo niedogodności, zarówno dla kierowców, pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej. Wygląda jednak na to, że wszystko zbliża się do szczęśliwego finału, a efekt będzie zadowalający dla wszystkich. Zmiany na placu Zwycięstwa są coraz bardziej widoczne.

Przebudowa placu Zwycięstwa wiąże się nie tylko z remontem torowiska tramwajowego. Przebudowywane są jezdnie, chodniki, powstają drogi dla rowerów. Zupełną nowością będzie przystanek tramwajowy dla pasażerów jadących w stronę placu Kościuszki, co pozytywnie wpłynie na dostępność komunikacyjną w tym rejonie. Obecnie najbliższymi przystankami są te, które znajdują się na placu Kościuszki lub Bramie Portowej, czyli w odległości kilkuset metrów.

- Prace torowe prowadzone są jednocześnie w zakresie rozbiórek ostatnich fragmentów starego torowiska jak i w zakresie budowy nowego - tłumaczy Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Te ostatnie obejmują wykonanie podbudowy z tłucznia doziarnianego kruszywem, układaniem mat antywibracyjnych czy wykonywaniem betonowej zabudowy torów. Ponadto ustawiane są granitowe krawężniki przy nowo powstałych torach tramwajowych.

Przebudowywane są również przystanki przy Bramie Portowej, które nie zostały zmodernizowane podczas remontu, który miał miejsce kilka lat temu.

Prace toczą się też przy budowie nowych chodników i dróg rowerowych, co powoduje liczne utrudnienia dla pieszych. W wielu miejscach zwężona jest jezdnia, co sprawia, że w godzinach szczytu tworzą się zatory.

Przebudowa placu Zwycięstwa jest częścią większej inwestycji, czyli rewitalizacji śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego, gdzie również trwają zaawansowane prace, związane zarówno z przebudową układu drogowego, jak i zagospodarowaniem zieleni. Zgodnie z planem prace powinny zakończyć się jesienią 2023 roku. Koszt inwestycji to ponad 80 milionów złotych.

Sonda
Często stoisz w korkach?
Historyczne odkrycie na placu Zwycięstwa w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany