Pogoda w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Ostrzeżenia meteorologiczne

Piekielne upały w Zachodniopomorskiem. Zagrożenie dla zdrowia i życia! Czerwony alert w kilku powiatach

2022-07-19 17:00

Najbliższe dni w Zachodniopomorskiem upłyną pod znakiem tropikalnych wręcz upałów. Rekordowo wysokie temperatury mogą powodować zagrożenie dla zdrowia i życia. Jeżeli nie ma takiej potrzeby, lepiej nie wychodzić z domu. Dla części powiatów ogłoszono najwyższy, trzeci stopień zagrożenia, czyli tzw. "czerwony alert". W pozostałej części regionu obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia.

Już we wtorek, 19 lipca temperatury na Pomorzu Zachodnim przekraczają w wielu miejscach 30 stopni. W środę, 20 lipca, będzie jeszcze gorzej. Termometry wskażą nawet do 36 stopni w cieniu. Takie temperatury mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia i życia, zwłaszcza dla osób starszych i schorowanych. Warto więc pozostać w domu i unikać wychodzenia na dwór, zwłaszcza w godzinach południowych i popołudniowych, gdy słońce jest najwyżej i z nieba leje się żar. Podczas upału należy pamiętać o okularach słonecznych, nakryciu głowy, balsamie chroniącym przed promieniowaniem słonecznym, a przede wszystkim o wodzie, którą należy regularnie pić.

Czytaj też: Spędzasz urlop w Świnoujściu? Krótki wypad do Niemiec może skończyć się niespodziewanym wydatkiem! [WIDEO]

Ostrzeżenia trzeciego stopnia obowiązują w następujących powiatach: gryfińskim, pyrzyckim, myśliborskim, choszczeńskim i wałeckim. Na pozostałym obszarze województwa zachodniopomorskiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia. Alerty pogodowe IMGW obowiązują do środy, 20 lipca, do godz. 20:00.

Ulgę od upałów powinniśmy poczuć w czwartek i piątek. Według prognoz synoptyków, pod koniec tygodnia na Pomorzu Zachodnim spodziewane są burze i opady deszczu. Temperatura może spaść do około 25 stopni.

Czytaj też: W tych miejscach możesz opalać się NAGO! Gdzie są plaże naturystów w Zachodniopomorskiem? [PRZEWODNIK, MAPY]

Sonda
Czy lubisz upały?
Spacer ze Świnoujścia do Niemiec może dodatkowo kosztować. Musisz o tym pamiętać
Nasi Partnerzy polecają