Pastwił się nad psem. Mieszkaniec Stargardu stanie przed sądem

i

Autor: amayaeguizabal / CC0 / pixabay.com Pastwił się nad psem. Mieszkaniec Stargardu stanie przed sądem

Ile mu grozi?

Pastwił się nad psem. Mieszkaniec Stargardu stanie przed sądem

2022-11-27 9:54

Trzymał psa w okropnych warunkach, głodził, a także wielokrotnie znęcał się nad nim fizycznie. Mieszkańca Stargardu czekają teraz poważne konsekwencje. Za nieludzkie traktowanie zwierzęcia, 48-latek może nawet trafić za kratki.

Prokuratura Rejonowa w Stargardzie zakończyła śledztwo i skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono znęcanie się nad psem. Nie wiadomo jak długo trwał koszmar czworonoga. Sprawa wyszła na jaw po ubiegłorocznych świętach Bożego Narodzenia, 27 grudnia 2021 roku, gdy okazało się, że pies był w nieludzki sposób traktowany przez swojego opiekuna.

- Mężczyzna trzymał zwierzę w niewłaściwych warunkach bytowania, a także dostarczał mu pokarm i wodę w ilościach niewystarczających do zaspokojenia jego potrzeb żywieniowych - tłumaczy prok. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Nadto podejrzany wielokrotnie krzyczał na psa oraz bił go.

Podejrzany 48-latek nie był dotąd karany. Wkrótce mężczyzna stanie przed wymiarem sprawiedliwości, gdzie odpowie za swoje czyny. Do sądu trafił już akt oskarżenia.

Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Policjanci ratowali psa, który utknął na dachu