To kolejny taki przypadek!

Parkowanie kosztowało go fortunę! Nauczka dla kierowcy mercedesa

2023-02-15 20:46

To już kolejny taki przypadek w tym samym miejscu. Kierowca mercedesa na blisko godzinę zablokował ruch w centrum Szczecina, pozostawiając swój pojazd w niedozwolonym miejscu, uniemożliwiając przejazd autobusu. Spotkała go surowa kara.

Zablokował ruch na godzinę, zapłacił fortunę

Strażnicy miejscy interweniowali we wtorek, 14 lutego wieczorem, na placu Zgody, gdzie właściciel mercedesa pozostawił swoje auto w miejscu, które uniemożliwiało przejazd miejskiego autobusu.

- Dokładnie o godzinie 21:20 wpłynęło zgłoszenie od kierowcy autobusu linii 86 o zaparkowanym na drodze pojeździe, którzy zatamował mu możliwość przejazdu - informuje st. insp. Joanna Wojtach. - Auto pozostawiono na placu Zgody w taki sposób, że kierowca autobusu nie mógł wykonać manewru skrętu z powodu niemożności "złamania się".

Strażnicy byli na miejscu już 10 minut po zgłoszeniu. Mimo poszukiwania sprawcy tego zamieszania, nie udało się go namierzyć. Wezwano lawetę. Operacja zakończyła się około 22:15, co spowodowało prawie godzinny przestój i zatamowanie ruchu .

- Pojazd marki Mercedes został odholowany i ruch udrożniono - dodaje Joanna Wojtach. - Przed północą właściciel zgłosił się po odbiór swojego samochodu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych i 8 punktami karnymi oraz obciążony dodatkowymi kosztami za odholowanie pojazdu na parking strzeżony.

Kolejny taki przypadek

To już kolejne takie zdarzenie w tym samym miejscu, w ostatnim czasie. 29 stycznia kierowca volkswagena nie tylko pozostawił pojazd w miejscu, gdzie nie powinien tego robić, ale także sparaliżował ruch na ponad godzinę. Samochód-zawalidrogę odholowano, a ruch został wznowiony. Bezmyślny kierowca nie tylko musiał pojechać na parking strzeżony po odbiór auta, ale także zapłacić mandat w wysokości 5 tysięcy złotych, otrzymał 8 punktów karnych oraz poniósł dodatkowy koszt za odholowanie pojazdu na parking strzeżony.

Co grozi za tamowanie ruchu?

Obecnie, po zmianie przepisów za naruszenie art. 90. kodeksu wykroczeń tj. tamowanie lub utrudnianie ruchu na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu

§ 1. Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu,

podlega karze grzywny do 500 złotych lub karze nagany.

§ 2. Jeżeli wykroczenia, o którym mowa w § 1, dopuszcza się prowadzący pojazd mechaniczny, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 złotych (do 8000 złotych).

Sonda
Parkowanie w Szczecinie...
Opłaty za parkowanie odniosły skutek. Na szczecińskim Podzamczu zrobiło się luźniej