Zima w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Pamiętacie jeszcze jak wygląda ŚNIEG w Szczecinie? My Wam PRZYPOMNIMY! [DUŻO ZDJĘĆ]

2020-12-12 10:00

Chociaż mamy już prawie połowę grudnia, zbliżającej się zimy w Szczecinie tak naprawdę nie widać. Temperatury są zazwyczaj dodatnie, ewentualnie pada deszcz, a śniegu jak nie było, tak nie ma. I raczej w najbliższym czasie szansa na "białą" zimę jest niewielka. Chcecie sobie przypomnieć jak wygląda śnieg? Zobaczcie galerię zimowego Szczecina!

Chociaż w innych częściach kraju już zrobiło się biało, w Szczecinie nie spadł jeszcze ani jeden płatek śniegu. W latach ubiegłych biało było zaledwie przez kilka dni w ciągu całej zimy, a rok temu w ogóle nie odnotowano w Szczecinie opadów śniegu, poza nielicznymi przypadkami, gdy z nieba spadło zaledwie kilka płatków.

Starsi mieszkańcy pamiętają czasy, gdy opady śniegu paraliżowały miasto, a temperatura osiągała dwucyfrowe wartości poniżej zera. Jeśli tęsknicie za zimą, zajrzyjcie do galerii i przypomnijcie sobie jak wyglądało nasze miasto pod białą puchową pokrywą.

Według prognoz długoterminowych, w najbliższym czasie raczej nie ma szans na opady śniegu w Szczecinie. Temperatury raczej będą dodatnie, a jedynym opadem z nieba będzie przelotny deszcz.

Sonda
Czy tęsknisz za śniegiem i zimą?

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl. Zagłosuj na Szczecin!

Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa