Otwierają kolejny odcinek al. Jana Pawła II w Szczecinie. Inwestycja ma już opóźnienie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Otwierają kolejny odcinek al. Jana Pawła II w Szczecinie. Inwestycja ma już opóźnienie

Otwierają kolejny odcinek al. Jana Pawła II w Szczecinie. Inwestycja ma już opóźnienie [ZDJĘCIA]

2022-02-11 21:31

Przebudowa reprezentacyjnej alei w centrum Szczecina powinna już się zakończyć, jednak mimo, iż termin już minął, prace wciąż trwają i raczej nie zakończą się w najbliższym czasie. Kierowcy zyskają jednak kolejny przejezdny odcinek wyremontowanej jezdni.

W poniedziałek, 14 lutego, dla ruchu ma zostać otwarty fragment między ul. Niedziałkowskiego i Wielkopolską. Udrożniony zostanie również przejazd ul. Wielkopolską. Do końca prac zostało jeszcze dość sporo. Wciąż trwają prace przy brukowaniu jezdni w stronę placu Grunwaldzkiego.

Również w poniedziałek otwarty zostanie dla ruchu cały szlak pieszo-rowerowy między placem Grunwaldzkim i placem Armii Krajowej, na którym obecnie trwają prace wykończeniowe i porządkowe.

Początkowo przebudowa al. Jana Pawła II miała zakończyć się pod koniec 2021 roku, później termin został przesunięty na początek lutego. Wszystko wskazuje jednak na to, że pojawi się kolejny termin zakończenia prac. Czy tym razem zostanie on dotrzymany?

Czytaj też: Rachunek za gaz zszokował wolontariuszy szczecińskiego TOZ. Z pomocą ruszyli internauci

Inwestycja obejmuje m.in. przebudowę jezdni i chodników na odcinku od placu Grunwaldzkiego do skrzyżowania z ul. Felczaka, a także modernizację szlaku pieszo-rowerowego między jezdniami i skrzyżowań. Mieszkańcy zwracają jednak uwagę na liczne mankamenty. Chodzi nie tylko o nierówno ułożony bruk czy popękane płyty chodnikowe, ale również o kwestie czysto praktyczne i estetyczne, m.in. brak oświetlenia na szlaku pieszo-rowerowym, rzeźbę Gryfa, która po zmianie układu chodnika i drogi dla rowerów stała się prawdziwą "zawalidrogą", gdyż stoi na środku traktu. Wiele uwag dotyczy również wątpliwej estetyki latarni, które nie pasują do historycznego charakteru ulicy. Nie brakuje również gorzkich słów dotyczących mniejszej niż dotychczas ilości zieleni.

Czytaj też: Ulica rozkopana, drzewa wycięte, kierowcy narzekają. Co z nowym dojazdem do sklepu IKEA w Szczecinie? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Cisza na budowie. Co z dojazdem do sklepu IKEA w Szczecinie?