Orszak Trzech Króli w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Orszak Trzech Króli w Szczecinie

Orszak Trzech Króli 2021 w Szczecinie. Czy koronawirus wygra walkę w tym popularnym wydarzeniem?

2020-11-09 14:45

Orszak Trzech Króli to wydarzenie, które od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Szczecina. Do najbliższej edycji pozostało już niewiele czasu. Czy szalejąca pandemia koronawirusa pokrzyżuje plany organizatorów?

Każdego roku, 6 stycznie, kolorowy jasełkowy orszak maszeruje ulicami Szczecina. Czy obostrzenia związane z pandemią sprawią, że wydarzenie zostanie odwołane? Na razie takich planów nie ma, jednak w związku z zagrożeniem, przyszłoroczny Orszak Trzech Króli ma się odbyć w nieco zmienionej formule.

W związku z aktualną sytuacją organizatorzy Orszaku Trzech Króli opracowali specjalne inicjatywy, które zastąpią duży przemarsz ulicami miasta. Są to: Mini Orszak, Orszak Kolęd, Spacer Orszakowy, Orszakowy Challenge Kolędowy. Są one bezpieczne dla uczestników oraz spełniają wymogi związane z obostrzeniami prawnymi.

Mini Orszak

Mini Orszak to wspólne kolędowanie połączone z występem jasełkowym czy koncertowym, w którym występuje element pokłonu przed Świętą Rodziną czy wędrowania do szopki. Wydarzenie może się odbywać w parafiach, domach kultury, szkołach, na ulicy, itp. w taki sposób, który szanuje prawo i zapewnia bezpieczeństwo sanitarne osób uczestniczących, czyli w małych grupach z odpowiednim odstępem, i innymi zabezpieczeniami.

Spacer Orszakowy

Spacer Orszakowy to rodzinna gra polegająca na przejściu trasy dotychczasowego orszaku ulicami miasta w celu przeżycia wydarzenia w inny sposób. Wydarzenie odbywa się w formule gry miejskiej, w której bierze udział mała grupa osób.

Orszak Kolęd – Święty Wieczór

Orszak Kolęd – Święty Wieczór to spotkanie kolędowe, odbywające się 5 stycznia, w wieczór poprzedzający Święto Objawienia Pańskiego. Święte Wieczory to stara polska tradycja polegająca na gromadzeniu się i wspólnym śpiewaniu kolęd w okresie od Bożego Narodzenia do Święta Epifanii.

Orszakowy Challenge Kolędowy

Orszakowy Challenge Kolędowy jest inicjatywą, która łączy ludzi w tradycji śpiewania kolęd. W czasie pandemii, używając mediów społecznościowych, cała Polska łączy się łańcuszkiem pięknych kolęd. Organizatorzy zachęcają wszystkich, aby nagrali filmik z rodzinnego śpiewania jednej z wybranych kolęd lub pastorałek i nominowali kolejne osoby do wyzwania.

Więcej informacji dotyczących Orszaku Trzech Króli 2021 można znaleźć na stronie orszak.org.

Milickie morsy rozpoczęły sezon