Ogień i kłęby dymu w bloku w Szczecinie. Ewakuowano 40 osób

i

Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

DRAMAT MIESZKAŃCÓW

Ogień i kłęby dymu w bloku w Szczecinie. Ewakuowano 40 osób

2024-04-02 22:07

W bloku przy ulicy Świętoborzyców w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie) doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Pojawił się ogień i kłęby dymu opanowały większość pomieszczeń. Na miejscu pracowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Mieszkańcy budynku mieszkalnego w Szczecinie zostali ewakuowani.

Szczecin. Zwarcie instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym. Ewakuowano 40 osób

We wtorek 2 kwietnia w bloku w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie) doszło do zwarcia instalacji elektrycznej, które wywołało ogień w jednym z mieszkań na trzecim piętrze. 

"O godzinie 16:14 wpłynęło zgłoszenie o zwarciu instalacji elektrycznej w mieszkaniu na trzecim piętrze. Ten lokator opuścił mieszkanie. Po ugaszeniu strażacy sprawdzali kolejne mieszkania i również zgłaszano zadymienie, iskrzenie przy skrzynkach." - zrelacjonował PAP Franciszek Goliński z komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Wypadek w Szczecinie 17 osób rannych

Strażacy zaczęli gaszenie ognia i oddymianie budynku. Dwóm osobom została udzielona pomoc medyczna, ale nie trafiły do szpitala. Na szczęście obyło się bez ofiar.

Z bloku w Szczecinie ewakuowano 40 osób. Po godz. 18 miejskie centrum zarządzania kryzysowego podstawiło autobus, w którym mogli się oni schronić na czas działań policji i straży pożarnej.

Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem pożaru?