O włos od tragedii w szkole. Nauczyciel i uczeń zatruli się czadem

i

Autor: KMP Szczecin, gk O włos od tragedii w szkole. Nauczyciel i uczeń zatruli się czadem

Pomoc nadeszła w porę

O włos od tragedii w szkole. Nauczyciel i uczeń zatruli się czadem

2024-04-12 8:38

Niewiele brakowało, by doszło do tragedii. "Cichy zabójca" - bo tak często określany jest tlenek węgla - zaatakował tym razem w szkole. W jednej ze szczecińskich szkół zatruły się dwie osoby - nauczyciel i uczeń. Na pomoc ruszyli policjanci, którzy w tym czasie patrolowali okolicę.

Sierż. szt. Mateusz Bielecki i post. Szymon Kużniewski prowadzili służbę patrolową na terenie miasta. Policjanci w pewnym momencie usłyszeli płacz dziecka i zauważyli mężczyznę, który był bardzo roztrzęsiony a na rękach trzymał płaczącego syna.

Jak udało się ustalić, chłopiec zasłabł w czasie lekcji gry na instrumencie, która odbywała się w pomieszczeniu piwnicznym jednej ze szkół. Policjanci dowiedzieli się także, że w piwnicy jest jeszcze nauczyciel, który nie może sam wyjść na zewnątrz. Natychmiast pobiegli do środka. Na podłodze leżał mężczyzna, który miał drgawki, tracił przytomność i nie mógł się poruszać. Mundurowi natychmiast wynieśli go na zewnątrz, gdzie już byli ratownicy medyczni.

48-latek i jego uczeń trafili pod opiekę ratowników medycznych i zostali przetransportowani do szpitala.

Po chwili na miejsce przybyli strażacy, którzy weszli do środka szkoły z urządzeniami pomiarowymi i stwierdzili bardzo wysokie stężenie tlenku węgla oraz metanu.

Postępowanie mające wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego zdarzenia prowadzą policjanci z komisariatu Szczecin Śródmieście.

Sierż. szt. Mateusz Bielecki i post. Szymon Kużniewski

i

Autor: KMP Szczecin Sierż. szt. Mateusz Bielecki i post. Szymon Kużniewski

Test Multiselect - pytania z testu psychologicznego do policji

Pytanie 1 z 16
Czasami śnię o rzeczach, o których nie wypada mówić
Strażacy uratowali malutką sarenkę z siatki