Robi wrażenie!

Nowy stadion w Szczecinie gotowy. Mieszkańcy poznali jego tajemnice [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-09-29 16:00

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali bardzo długo. Po wielu latach starań, Szczecin ma w końcu nowy stadion. Wkrótce na trybunach zasiądzie komplet widzów, jednak zanim to nastąpi, szczecinianie mają okazję obejrzeć zmodernizowany obiekt i poznać jego tajemnice.

Przebudowa Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera w Szczecinie trwała trzy lata. Już niedługo, bo w sobotę, 1 października, na trybunach po raz pierwszy zasiądzie komplet widzów. Tego dnia Pogoń Szczecin zmierzy się na boisku z Lechią Gdańsk. Bilety na to wydarzenie, które będzie połączone z oficjalnym otwarciem stadionu, wyprzedały się w błyskawicznym tempie.

Zanim stadion zostanie oficjalnie otwarty, mieszkańcy mają okazję zwiedzić zmodernizowany obiekt. Zaplanowane na trzy dni spacery z miejskim przewodnikiem Tomaszem Wieczorkiem przyciągnęły tłumy chętnych. Bezpłatne wejściówki rozeszły się dosłownie w ciągu kilkunastu minut.

Nowy stadion w Szczecinie już gotowy! Mieszkańcy poznali jego tajemnice

Zwiedzający mieli okazję zobaczyć niedostępne na co dzień miejsca, m.in. zaplecze dla sportowców, dziennikarzy, a także lożę VIP. Podczas spacerów można było poznać historię stadionu, a także ciekawostki na jego temat. W zwiedzaniu stadionu uczestniczył również gość specjalny, czyli prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Modernizacja szczecińskiego stadionu rozpoczęła się w marcu 2019 roku. Prace budowlane zakończono z końcem sierpnia 2022 roku. Stadion zyskał cztery zadaszone trybuny, na których będzie mogło zasiąść ponad 21 tysięcy widzów. Powstał nowy budynek Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży oraz nowoczesne boiska. Inwestycja kosztowała ponad 363 miliony złotych.

Co wiesz o Pogoni Szczecin?

Pytanie 1 z 10
Początki klubu sięgają roku...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany