Nowe rondo u zbiegu ulic Szafera i Romera ma już nazwę

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Nowe rondo u zbiegu ulic Szafera i Romera ma już nazwę

Nowe rondo w Szczecinie ma już nazwę. Nie będziesz w stanie jej zapamiętać!

2021-09-09 8:23

W ostatnim czasie w Szczecinie przybyło kilka rond. W ramach przebudowy ulicy Szafera, przebudowano dwa istniejące i zbudowano dwa zupełnie nowe ronda. Jedno z nich otrzymało nową nazwę już kilka miesięcy temu, drugie wciąż pozostawało bezimienne. We wtorek, podczas sesji Rady Miasta, szczecińscy radni zdecydowali o nadaniu nazwy dla ronda na skrzyżowaniu ulic Szafera i Romera. Pojawiły się jednak obawy, że nikt nie będzie w stanie jej zapamiętać.

Kilka miesięcy temu, jeszcze gdy trwały prace budowlane, rondo u zbiegu ulic Szafera i Jarzyńskiego, nieopodal hali Netto Arena i nowej pętli tramwajowo-autobusowej, otrzymało nazwę Błękitnej Armii. To drugie, obok Ronda Polskich Olimpijczyków, rondo w tej okolicy. Wciąż jednak bezimienne pozostawało największe rondo, zlokalizowane na skrzyżowaniu z ulicą Romera. We wtorek, 7 września, radni zdecydowali o nadaniu nowej nazwy.

Czytaj też: Koniec koszmaru szczecińskich kierowców. Jak się jeździ "nową" ulicą Szafera? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Rondo Żołnierzy Polskich Misji Pokojowych ONZ - taką nazwę będzie nosić nowe rondo, które powstało na skrzyżowaniu ulic Szafera i Romera, w miejscu, gdzie kończy się ulica Szafera i torowisko tramwajowe (w bliżej nieokreślonej przyszłości inwestycja ma być kontynuowana do pętli tramwajowej na Krzekowie). Radni zagłosowali niemal jednogłośnie. Spośród 30 radnych obecnych na sesji, "za" głosowało 28 osób, nikt nie głosował "przeciw". Nikt nie wstrzymał się od głosu. W głosowaniu udziału nie wzięło dwoje radnych, a jeden był nieobecny.

Czytaj też: Banksy tu był? Tajemnicze dzieło ozdobiło ścianę w centrum Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nowa nazwa wywołała falę komentarzy w mediach społecznościowych. Wielu internautów twierdzi, że jest ona zbyt długa i trudna do zapamiętania.

  • "Super. Na pewno zapamietam nazwę."
  • "Ale dlaczego ONZ pisane skrótem? Jak szaleć to szaleć!"
  • "Już widzę jak ludzie się umawiają w tej okolicy i korzystają z nadanej nazwy..."
  • "Nie było dłuższej?"
  • "Już widzę podpitego gościa wpadającego do taxi mówiącego tą nazwę."
  • "Świetna nazwa, taka chwytliwa, krótka i bardzo łatwa do zapamiętania i powtórzenia. Chociaż z drugiej strony ja bym nie dawał skrótu na końcu."

- czytamy w komentarzach.

To jednak nie ostatnie rondo w okolicy, które nie ma jeszcze nazwy. Przypomnijmy, słynne mini-rondo "pinezka" u zbiegu ulic Szerokiej i Modrej, które istnieje od kilkunastu lat, a przy okazji przebudowy ulicy Szafera, zostało powiększone, do chwili obecnej pozostaje bezimienne.

Czytaj też: Szczecinianin w "Królowych Życia" TTV. Kim jest Arek "Megakot" Kocik?

Sonda
Jak Ci się podoba nazwa "Rondo Żołnierzy Polskich Misji Pokojowych ONZ"?
Koniec koszmaru kierowców. Ulica Szafera w Szczecinie otwarta dla ruchu