Noc Muzeów możesz spędzić... na komendzie! To jeden z najpiękniejszych budynków w Szczecinie

2022-05-13 11:54
Noc Muzeów możesz spędzić... na komendzie! To jeden z najpiękniejszych budynków w Szczecinie
Autor: Grzegorz Kluczyński Noc Muzeów możesz spędzić... na komendzie! To jeden z najpiękniejszych budynków w Szczecinie

Zabytkowy gmach, w którym mieści się Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, u wielu wzbudza negatywne skojarzenia. Jest to jednak jeden z najpiękniejszych budynków w Szczecinie, który posiada nie tylko ciekawą historię, ale także wyjątkowe, zachowane wnętrza, które warto zobaczyć. Niedostępne na co dzień zakamarki siedziby policji będzie można zobaczyć podczas Nocy Muzeów 2022, która przypada 14 maja.

Budynek przy ulicy Małopolskiej 47 w Szczecinie zostanie udostępniony zwiedzającym w sobotę, 14 maja 2022 r., w ramach Nocy Muzeów - wydarzenia, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem już od kilkunastu lat. Będzie to świetna okazja do zobaczenia obiektu, który na co dzień nie jest ogólnie dostępny.

Czytaj też: Tak wyglądał Szczecin w pierwszych latach po wojnie. Dziesiątki niesamowitych zdjęć! [GALERIA]

Ciekawą historię budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, a także szczecińskiej policji przybliży znany szczeciński policjant i historyk, kom. dr Marek Łuczak. Podczas zwiedzania historycznego gmachu można będzie zobaczyć m.in. wyjątkowo piękną salę konferencyjną z zabytkowymi polichromiami, główny hol gmachu,dziedziniec, makietę budynku Komendy, tablicę upamiętniającą patrona Zachodniopomorskiej Policji komisarza Policji Państwowej Tadeusza Starzyńskiego oraz wysłuchać niezwykle interesującej prelekcji. Zwiedzanie odbędzie się w czterech turach: o godz. 18:00, 19:00, 20:00 i 21:00. Każda z grup może liczyć maksymalnie 40 osób.

Czytaj też: Noc Muzeów 2022 w Szczecinie. Co można zobaczyć? Długa lista atrakcji

Noc Muzeów 2022 w Szczecinie

Noc Muzeów 2022 w Szczecinie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 14 maja. Tego dnia swoje drzwi dla zwiedzających otworzy m.in. Muzeum Narodowe, Muzeum Techniki i Komunikacji, Trafostacja Sztuki, Zamek Książąt Pomorskich oraz wiele innych miejsc. Po raz pierwszy będzie można również odwiedzić Morskie Centrum Nauki powstające na Łasztowni. Poza darmowym zwiedzaniem dla uczestników przygotowano wiele dodatkowych atrakcji.

Sonda
Noc Muzeów 2022. Czy weźmiesz udział w akcji i wybierzesz się do muzeum?
Pełni ważną funkcję i jest cennym szczecińskim zabytkiem. Wkrótce odzyska dawny blask
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE