Skatepark na dachu Przełomów

i

Autor: Radio ESKA Szczecin Skatepark na dachu "Przełomów"

Nietypowy "skatepark" w centrum Szczecina. Niestety nielegalny [WIDEO, SONDA]

2016-05-06 19:47

Plac Solidarności w Szczecinie, który jest jednocześnie dachem podziemnego muzeum Centrum Dialogu "Przełomy" od samego początku budził sporo emocji z powodu swojego ukształtowania. Najmniej powodów do narzekania mają jednak miłośnicy deskorolek i ekstremalnej jazdy na rowerze. Plac przypomina bowiem ogromną rampę w skateparku, co młodzi ludzie chętnie wykorzystują do pokazania swoich umiejętności.

Warto jednak pamiętać, że takie rozrywki są w tym miejscu nie do końca legalne. Przy wejściu na plac stanęła tablica, na której został umieszczony regulamin zabraniający m.in. jazdy do "dachu" muzeum. Jednak nowe zasady nie do końca spodobały się mieszkańcom Szczecina, zwłaszcza miłośnikom jazdy na rowerze i deskorolce. Wraz z nadejściem wiosny na placu pojawia się coraz więcej ludzi korzystających z tej formy aktywnego spędzania czasu.

Regulamin korzystania z placu Solidarności

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Regulamin korzystania z placu Solidarności

Zdania na temat regulaminu korzystania z placu Solidarności są podzielone. Niektórzy uważają, że jest to miejsce pamięci ofiar Grudnia '70 i należy to uszanować. Część mieszkańców uważa jednak że dzięki deskorolkarzom i rowerzystom to miejsce ożyło.

Według straży miejskiej za jazdę po placu Solidarności na rowerze lub deskorolce można otrzymać mandat  do 500 złotych, w zależności od tego, jaki przepis zostanie złamany. Do tej pory nie było jednak żadnych zgłoszeń. 

Reporter: Michał Zaręba - Radio ESKA Szczecin

Przeczytaj również: Rekordowa kumulacja w Lotto. Na co można wydać 60 milionów w Szczecinie? [PROPOZYCJE]

Nasi Partnerzy polecają