Ale zaskoczenie!

Niedawno było hitem wśród rodziców. Teraz to obciach dać tak na imię córce. Zobacz najmniej popularne imiona dla dzieci w Polsce!

2022-11-13 2:00

Z imionami nadawanymi dzieciom jest jak... z ubraniami. Wszystko zależy bowiem od bieżącej mody. Jest czas, gdy popularne są tradycyjne imiona, które nadawano już przed wiekami, a niespodziewanie ten trend zupełnie się odwraca i na topie są imiona, które brzmią co najmniej egzotycznie, żeby nie powiedzieć: dziwnie. Okazuje się też, że to, co jeszcze kilka lat temu znajdowało się na szczytach rankingów, dziś jest passé. Sprawdźcie, jakich imion nie powinniście nadawać dzieciom, żeby uniknąć wytykania palcami. Znajdują się one na szarym końcu statystyk i przez wielu mogą być określane mianem obciachu.

Sprawdziliśmy, jakie imiona były najrzadziej nadawane dzieciom w pierwszej połowie 2022 roku, na podstawie statystyk z urzędów stanu cywilnego. Wyeliminowaliśmy imiona nadawane przez cudzoziemców i wybraliśmy te typowo polskie... z małym wyjątkiem. W zestawieniu, dosłownie na samym jego końcu znalazło się bowiem imię żeńskie, które jeszcze kilka lat temu było prawdziwym hitem. Czy obecnie jest ono traktowane jak szczyt obciachu i żenady? Wszystko na to wskazuje. Dlatego lepiej się go wystrzegać i nie dawać go córeczce.

W poniższej galerii znajdziecie najmniej popularne imiona nadawane dzieciom w Polsce. Niektóre przykłady mogą być naprawdę zaskakujące!

A jakie imiona cieszyły się największą popularnością u "świeżo upieczonych" rodziców w pierwszej połowie 2022 roku? Sprawdźcie w tym zestawieniu!

Sonda
Co sądzicie o unikatowych imionach?
Balkony z widokiem na... ścianę! Szczecińskie osiedle stało się sławne na całą Polskę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany