"Jan" czy "Brajan"?

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek i chłopców 2022. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko było jak wszyscy, daj mu tak na imię [LISTA IMION DLA DZIEWCZYNKI I CHŁOPCA]

2022-10-15 2:00

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek i chłopców zmieniają się wraz z upływem czasu. Jakie imiona dziewczynkom i chłopcom najchętniej nadawali rodzice w pierwszej połowie 2022 roku? Królowały tradycyjne polskie imiona czy takie inspirowane postaciami z popularnych filmów i seriali? A może totalne wytwory własnej wyobraźni? Sprawdziliśmy, najpopularniejsze imiona dla dziewczynek i chłopców. Zobaczcie, czy wciąż popularnością cieszą się tak "oryginalne" imiona jak kultowe już Dżessika lub Brajan! A może rodzice postanowili postawić na "klasykę" i szukają inspiracji wśród swoich przodków? Odpowiedź w artykule!

Jakie imię dla dziewczynki i chłopca?

Jeszcze kilka lat temu na topie były dość "egzotycznie" brzmiące imiona. Jednak po fali krytyki i gromkiego śmiechu z "Dżesik" i "Brajanów" rodzice postanowili postawić na tradycję. W pierwszej połowie 2022 roku, wśród imion nadawanych dzieciom w Polsce dominowały "klasyczne" polskie imiona, które często nosili również nasi rodzice lub dziadkowie. Zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się "spolszczenia" zagranicznych imion, które często brzmiały dość dziwnie, a niekiedy nawet śmiesznie?

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek i chłopców 2022

W poniższej galerii przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom w pierwszej połowie 2022 roku, według danych pochodzących z urzędów stanu cywilnego. Na liście znalazły się między innymi takie imiona dla dziewczynek i chłopców:

  • Lena
  • Maja
  • Jakub
  • Aleksander

Pełną listę najpopularniejszych imion 2022 w Polsce zobaczcie w naszej galerii - WYSTRACZY KLIKNĄĆ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Sonda
Lubisz swoje imię?