Nie żyje Grzegorz Młudzik. Teatr Współczesny w Szczecinie pożegnał swojego aktora: Pękły nam dziś serca

i

Autor: Teatr Współczesny w Szczecinie/FB, Horvat/domena publiczna/wikipedia Grzegorz Młudzik zmarł w wieku 68 lat.

Nie żyje Grzegorz Młudzik. Teatr Współczesny w Szczecinie pożegnał swojego aktora: "Pękły nam dziś serca"

2022-02-26 11:12

Nie żyje Grzegorz Młudzik, aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie. O jego śmierci poinformowali koledzy ze sceny, pisząc na Facebooku: "Pękły nam dziś serca. Grzegorz Młudzik nie żyje. W myślach i modlitwie bądźcie z nami". Grzegorz Młudzik urodził się w Łodzi, ale od 1980 był związany ze Szczecinem. Miał 68 lat. Data pogrzebu aktora nie jest jeszcze znana.

Nie żyje Grzegorz Młudzik. Teatr Współczesny w Szczecinie pożegnał swojego aktora: "Pękły nam dziś serca"

Teatr Współczesny w Szczecinie przekazał w mediach społecznościowych smutną wiadomość. W wieku 68 lat zmarł Grzegorz Młudzik, aktor od ponad 40 lat związany ze Szczecinem. Koledzy z teatru pożegnali go wzruszającymi słowami: "Pękły nam dziś serca. Grzegorz Młudzik nie żyje. W myślach i modlitwie bądźcie z nami." Grzegorz Młudzik urodził się 1 kwietnia 1953 roku w Łodzi. Studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej. Jeszcze podczas studiów zadebiutował na scenie łódzkiego Teatru Otwartego w Domu na zaciszu w reż. Karola Obidniaka. Ze Szczecinem związany był od 1980 roku i od tego czasu (z przerwą w latach 1985-1989) pracował w Teatrze Współczesnym. 

PRZECZYTAJ: Wojna na Ukrainie. Będą kolejne manifestacje w Szczecinie

Ponadto współpracował z Polskim Radiem Szczecin, dla którego nagrał kilkadziesiąt słuchowisk. Gościnnie występował na scenach Wrocławia (Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Teatr Pod Gryfami), Poznania (Teatr Polski), Warszawy (Scena Współczesna, Muzeum Powstania Warszawskiego) i Opolu (Teatr im. Jana Kochanowskiego). Data pogrzebu Grzegorza Młudzika nie jest jeszcze znana.

Sonda
Czy Grzegorz Młudzik powinien zostać patronem ulicy w Szczecinie?

ZOBACZ: Sosnowo: Stracili dom w dniu własnego ślubu. Sprawcy wkrótce staną przed sądem

Wzruszające słowa Zełeńskiego! "Nasza ziemia, nasz kraj, nasze dzieci..."
Nasi Partnerzy polecają