Szczecin - Nowe Miasto

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Nie tylko Szczecin, ale cała Polska w CZERWONEJ strefie! Nowe OBOSTRZENIA

2020-10-23 11:35

Drastyczny wzrost zachorowań na COVID-19 sprawia, że w Polsce wprowadzanych jest coraz więcej obostrzeń. Jest ich tyle, że wiele osób mówi już o kolejnym lockdownie. Od soboty, 24 października zostaną wprowadzone kolejne ograniczenia.

W piątek, podczas konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki poinformował o objęciu nie pojedynczych powiatów, lecz całej Polski czerwoną strefą i wprowadzeniu nowych obostrzeń.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych będą uczyli się w trybie zdalnym. Uczniowie klas I-III nadal będą uczyć się w trybie stacjonarnym. Szkoły wyższe i ponadpodstawowe będą funkcjonować w trybie zdalnym.

W godz. 8:00-16:00 będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się dzieci i młodzieży do 16. roku życia bez opieki rodziców.

Wprowadzony zostaje również zakaz aktywności powyżej 5 osób w jednej grupie.

Seniorzy powyżej 70. roku życia nie powinni się przemieszczać. Wyjatkiem są: wykonywanie czynności zawodowych, zaspokajanie niezbędnych potrzeb życia codziennego i uczestnictwo w sprawowaniu kultu religijnego. Seniorom ma pomóc Korpus Wsparcia Seniorów (harcerze, żołnierze WOT, wolontariusze).

Zamknięte zostaną sanatoria. Obecne turnusy mają zostać dokończone.

Wydarzenia sportowe będą odbywać się bez udziału publiczności, a wydarzenia kulturalne - z udziałem 25 procent publiczności.

Nieczynne pozostaną baseny, aquaparki i siłownie.

Zostają wprowadzone kolejne ograniczenia w gastronomii - lokale będą zamknięte, pożywienie może być sprzedawane tylko na wynos lub na dowóz (przez najbliższe 2 tygodnie)

W sklepach do 100 metrów kwadratowych może znajdować się jednocześnie 5 osób na jedną kasę, a w większych placówkach - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

W transporcie publicznym nie może być zajętych więcej, niż 50 procent miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich miejsc.

Bez zmian pozostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa. Maseczki są obowiązkowe w przestrzeni publicznej, w tym na wolnym powietrzu.

Nowe obostrzenia od 24 października 2020

i

Autor: KPRM Nowe obostrzenia od 24 października 2020 w całym kraju strefa czerwona

Przypomnijmy, w piątek padł kolejny rekord zachorowań. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13632 kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W województwie zachodniopomorskim potwierdzono 558 przypadków zakażenia COVID-19. W samym Szczecinie przybyło 152 zakażonych. Dotychczas w całym kraju potwierdzono 228318 przypadków zakażenia koronawirusem. W Zachodniopomorskiem jest to już 6329 osób.

Koronawirus w Polsce - raport z 23.10.2020

i

Autor: Super Express Koronawirus w Polsce - raport z 23.10.2020
Sonda
Czy kolejne obostrzenia wprowadzone przez rząd poprawią sytuację epidemiologiczną w Polsce?
Przypiął się kajdankami do kierownicy i wjechał do Odry. Wypadek w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany