To się może źle skończyć!

Nigdy nie rób tego na cmentarzu! Te zachowania mogą sprowadzić na ciebie nieszczęście

2023-10-30 7:19

Niektórzy się z nich śmieją, inni głęboko w nie wierzą i traktują je z największą powagą. Mowa o przesądach związanych z cmentarzami i pogrzebami. Okazuje się, że wiele zachowań na cmentarzu może nie tylko przynieść pecha, ale także mieć tragiczne skutki! O jakie zachowania chodzi? Przygotowaliśmy dla was zestawienie sytuacji na cmentarzu, które mogą mieć fatalny skutek.

Przesądy to nie tylko piątek trzynastego, czarny kot czy stłuczone lustro. Niemal każda dziedzina życia wiąże się z przesądami. Jedni traktują je z powagą i starają się stosować w życiu zasady, które pozwolą uniknąć pecha, inni reagują na nie śmiechem, uważając je za archaiczne zabobony, które nie mają przełożenia na życie codzienne.

Najciekawsze cmentarne przesądy. Sprawdź, czego nie należy robić na cmentarzu!

Jak się okazuje, przesądy dotyczą również śmierci i wszystkiego, co jest z nią związane, m.in. pogrzebów i cmentarzy. Czego pod żadnym pozorem nie powinno się robić na cmentarzu? Jakich sytuacji należy unikać podczas pogrzebów? Zebraliśmy dla was najpopularniejsze cmentarne przesądy. Znajdziecie je w poniższej galerii. Czy wierzycie, że takie sytuacje mogą się nam przytrafić naprawdę?

Co wiesz o Cmentarzu Centralnym w Szczecinie?

Pytanie 1 z 10
Cmentarz Centralny w Szczecinie powstał w latach:
Tajemnicze ruiny na szczecińskim cmentarzu. To miejsce budzi grozę
Nasi Partnerzy polecają