Nawałnice, burze i ulewy nad Szczecinem. Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach?

2021-06-20 22:24
Szczecin: Zniszczenia po przejściu gwałtownej burzy
Autor: Domin

Tropikalne upały towarzyszą mieszkańcom Szczecina od kilku dni. W niedzielę popołudniu nastąpiło jednak załamanie pogody. Nad miastem przeszły gwałtowne nawałnice, które spowodowały sporo szkód. Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach? Czy będzie gorąco? Czy czekają nas kolejne dynamiczne zjawiska atmosferyczne - burze, ulewy, gradobicia i silne porywy wiatru?

Niedzielne popołudnie przyniosło gwałtowną zmianę pogody w Szczecinie, jednak nie wszędzie. Nawałnice przeszły przede wszystkim przez lewobrzeżną część miasta, powodując sporo szkód, m.in. na ulicy Niemierzyńskiej, Słowackiego i Krasińskiego złamały się drzewo, paraliżując ruch samochodowy. Nie jeździły również tramwaje.

W kolejnych dniach nadal czeka nas upalna pogoda. Wciąż możliwe są jednak burze.

W poniedziałek na termometrach zobaczymy około 32 stopni, możliwe są jednak przelotne opady deszczu i burze.

Czytaj też: Dolice: Chwile grozy nad jeziorem. Dziecko utknęło na drabince

Lekkie orzeźwienie nadejdzie we wtorek. Temperatura spadnie do około 25 stopni. Niewykluczone, że zachmurzy się i przelotnie popada. Podobnie będzie w kolejnych dniach.

Wszystko wskazuje więc na to, że chwilowo odpoczniemy od tropikalnych upałów. Nie ma jednak konieczności wyciągania cieplejszych ubrań z szafy, gdyż na razie nic nie wskazuje, że temperatury spadną poniżej 25 stopni. Mogą jednak przydać się parasole, gdyż w najbliższym czasie możliwe są przelotne opady deszczu.

Czytaj też: Widok jak z horroru! Drzewo zniknęło pod grubą warstwą pajęczyn [ZDJĘCIA, WIDEO]

Widok jak z horroru! Drzewo zniknęło pod grubą warstwą pajęczyn
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE