Dolice: Chwile grozy nad jeziorem. Dziecko utknęło na drabince

2021-06-20 13:33
Jezioro
Autor: Grzegorz Kluczyński Jezioro

Strażacy-ochotnicy z OSP w Dolicach (woj. zachodniopomorskie) interweniowali nad jeziorem Głębokim, gdzie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Dłoń jednej z bawiących się w wodzie dziewczynek utknęła w metalowej drabince prowadzącej na pomost. Dziecko znalazło się w pułapce i nie mogło wyjść z wody na brzeg.

Sytuacja miała miejsce w sobotę, 19 czerwca, w godzinach popołudniowych nad jeziorem Głęboki pod Dolicami (nazywanym również jeziorem Pyrzyckim).

- Chwilę po godzinie 17.30 zadysponowani zostaliśmy do zdarzenia nad jeziorem Głębokim (pot. Pyrzyckie) koło Dolic - relacjonują strażacy. - Podczas zabawy dłoń jednej z dziewczynek utknęła zakleszczona w metalowej drabince. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu, dwóch ratowników wskoczyło do wody by podtrzymać poszkodowane dziecko będące cały czas w wodzie. W tym czasie rota techniczna przygotowała sprzęt hydrauliczny a rota medyczna torbę ze sprzętem ratowniczym.

Czytaj też: Zachodniopomorskie: Trudne powroty znad morza. Korek na autostradzie A6 ma 4 kilometry!

Zakleszczoną pomiędzy metalowymi elementami dłoń dziewczynki udało się uwolnić przy pomocy specjalistycznego sprzętu - rozpieracza ramieniowego. Dziewczynka trafiła do szpitala.

Czytaj też: W tych miejscach możesz opalać się NAGO! Gdzie są plaże naturystów w Zachodniopomorskiem? [PRZEWODNIK, MAPY]

Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE