Jezioro

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Jezioro

Dolice: Chwile grozy nad jeziorem. Dziecko utknęło na drabince

2021-06-20 13:33

Strażacy-ochotnicy z OSP w Dolicach (woj. zachodniopomorskie) interweniowali nad jeziorem Głębokim, gdzie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Dłoń jednej z bawiących się w wodzie dziewczynek utknęła w metalowej drabince prowadzącej na pomost. Dziecko znalazło się w pułapce i nie mogło wyjść z wody na brzeg.

Sytuacja miała miejsce w sobotę, 19 czerwca, w godzinach popołudniowych nad jeziorem Głęboki pod Dolicami (nazywanym również jeziorem Pyrzyckim).

- Chwilę po godzinie 17.30 zadysponowani zostaliśmy do zdarzenia nad jeziorem Głębokim (pot. Pyrzyckie) koło Dolic - relacjonują strażacy. - Podczas zabawy dłoń jednej z dziewczynek utknęła zakleszczona w metalowej drabince. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu, dwóch ratowników wskoczyło do wody by podtrzymać poszkodowane dziecko będące cały czas w wodzie. W tym czasie rota techniczna przygotowała sprzęt hydrauliczny a rota medyczna torbę ze sprzętem ratowniczym.

Czytaj też: Zachodniopomorskie: Trudne powroty znad morza. Korek na autostradzie A6 ma 4 kilometry!

Zakleszczoną pomiędzy metalowymi elementami dłoń dziewczynki udało się uwolnić przy pomocy specjalistycznego sprzętu - rozpieracza ramieniowego. Dziewczynka trafiła do szpitala.

Czytaj też: W tych miejscach możesz opalać się NAGO! Gdzie są plaże naturystów w Zachodniopomorskiem? [PRZEWODNIK, MAPY]

Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany